Altcoin Haberleri

IOTA (MIOTA) Piyasaların Tersine Yükseldi

IOTA’nın (MIOTA) ise yükselişe geçişi dikkatlerden kaçmadı.

] }

Kripto para piyasalarında, Mart ayının son haftası yine volatil hareketler ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta arasında alışılmışın dışında hareket etti ve bu durum piyasalarda bir endişe başlattı. Normal şartlarda Bitcoin, hafta aralarında son birkaç aydır hafif de olsa yükselişler yaşıyor ve bu durum artık şaşırtıcı olmaktan çıktı.

Ancak geçtiğimiz hafta arasında Bitcoin durgun bir şekilde grafik çizince, piyasalarda da bir konsolidasyon süreci başladı ancak yeni haftanın gelmesiyle birlikte Bitcoin önce hafif düşüşe ardından sert yükselişe geçti. Fakat haftanın ikinci gününde Bitcoin bu kez sert düşüşe geçince gözler altcoinlere çevrildi. Birçok altcoinin fiyat hareketliliklerinde Bitcoin’i takip ettiği görülürken, IOTA’nın (MIOTA) ise yükselişe geçişi dikkatlerden kaçmadı.

IOTA (MIOTA) Fiyatı Neden Arttı?

Altcoinlerin büyük bir kısmının Bitcoin ile birlikte kırmızı grafikler çizmeye başladığı yeni günde IOTA yükselişe geçerek dikkatleri çekmeyi başardı. Bir süredir IOTA kanadında beklenen Firefly cüzdanının beta sürümü yayınlandı ve haberin duyurulması ile birlikte IOTA fiyatı yükselişe geçti.

Firefly duyurusu ile birlikte, CoinGecko’dan alınan verilere göre IOTA fiyatı aynı gün içinde %16’den fazla değer kazandı ve fiyatını 1,69 doların hemen üzerine çıkarmayı başardı. Firefly cüzdanı, IOTA’nın Chrysalis güncellemesi için tasarlandı ve ağda Chrysalis’e geçiş sürecinde Firefly’ın önemli bir basamak olacağı biliniyor. Geçiş süreci 21 Nisan’da başlayacak ve Chrysalis’e 28 Nisan’da geçilecek.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu