Ethereum İçin Bomba Tahmin: Patlama Gelebilir

0

Kripto para piyasasındaki en değerli ikinci para birimi aynı zamanda altcoin lideri olan Ethereum (ETH) piyasa değeri 352 milyar dolar seviyesine çıktı.  Ethereum son boğa piyasasında Bitcoin’e göre değerini artırmayı başardı. Yapılan son değerlendirmeler sonucu Ethereum için bomba tahmin geldi, aktif yeni hesapların sayısının artmaya başladığını ve bunun da yukarı yönlü bir hareketi tetikleyebileceği iddia edildi.

Santiment: Ethereum Fiyatı Artabilir

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, bugün resmi sosyal medya hesabında bir Ethereum yorumu yaptı. ETH fiyatını ve payındaki zincirdeki aktif yeni hesapların miktarını inceleyen platform, düşen fiyata rağmen artan zincir içi hareketliliğin fiyatı artırma potansiyeline sahip olduğunu savundu; Ethereum fiyatında yaşanan düşüş sonucu etkileşime giren adresler artış sağladı. Ethereum fiyatının yükselmesi için başlayan yükseliş trendi hareketlilik sonucu pozitife dönmesi mümkün.

ETH Yatırımcıları Kâr Sağladı

Başka bir zincir üstü veri sağlayıcısı IntoTheBlock’a göre, ETH yatırımcılarının %70’i satın alma pozisyonlarına göre kar elde etti. ETH fiyatı Kasım ayında görülen zirvenin oldukça gerisine düşmüş olsa da, yatırımcıların çoğunluğu karda, bu da gerçek fiyatın piyasa fiyatının altında olduğunu gösteriyor.

Benzer şekilde, Bitcoin’in gerçek fiyatı, BTC’nin işlem gördüğü fiyatın çok gerisinde kalıyor. Bitcoin gerçek fiyatı 24.000 dolar bölgesinde hareket ediyor. Bu nedenle bazı kripto para yorumcuları, fiyatın daha da düşme potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyor.

Başarılı öngörüleriyle 2020-21 sezonunda dikkat çeken PlanB, Bitcoin’in gerçek fiyatına ilişkin yaptığı analizde düşüş beklemediğini belirtti. PlanB, BTC fiyatının gerçek fiyatının yalnızca üç kez altına düştüğünü zaten gösterdi. Bu üç dönemde piyasayı etkileyen önemli olayları hatırlatan analist, fiyatların yeniden reel fiyatın altına düşmesini tetikleyecek bir olayın olasılığının eskisi kadar güçlü olmadığını savunuyor.

Son değer kaybının ardından 3 bin doların altına düşen ETH fiyatı bugün yüzde 1.4’lük bir kazançla 2.966 dolara yükseldi. ETH işlem hacmi gün boyunca 16 milyar dolarda sabit kaldı. Ethereum, Bitcoin’den sonra kurumsal şirketlerin en çok ilgi gösterdiği altcoin olmaya devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }