Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Elon Musk’a Kripto Soruşturması! Soruşturma Kapsamında Altcoin Çakıldı

SEC, Elon Musk’ın Dogecoin DOGE hakkında yaptığı yorumları araştırmaya başladı. DOGE fiyatı da bu haberlerin basına yansıması sonrasında sert düşüş yaşadı.

] }

Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin CEO’su olan Elon Musk’ın başı yakın bir zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC tarafından derde girebilir. Alınan son haberlere göre SEC, Elon Musk’ın Dogecoin DOGE hakkında yaptığı yorumları araştırmaya başladı. DOGE fiyatı da bu haberlerin basına yansıması sonrasında sert düşüş yaşadı.

Musk, bir süredir sosyal medya platformu Twitter üzerinden kripto para birimlerine yönelik açıklamalarda bulunuyor. Musk’ın yaptığı her paylaşım ise fiyatların üzerinde çok etkili oluyor. Piyasada yaşanmakta olan bazı pump’lar da bunun açık bir örneği oluyor. Musk, geçen haftalarda yaptığı tek bir açıklama ile Bitcoin’in fiyatını 5000 dolar arttırmıştı. Özellikle DOGE hakkında ünlü isim 12x’lik bir ralli yaptırma imkânı da bulmuştu.

SEC’den Paylaşımlara Takip

SEC, Musk’ın yaptığı paylaşımları araştırmaya başlaması sonrasında ise DOGE’nin fiyatlarında önemli oranda düşüş meydana geldi. DOGE güne yüzde 12’lik bir düşüş ile başladığı gibi SEC haberinin de etkisiyle yüzde 15’ten fazla kayıp yaşamış oldu.

Musk daha önce de SEC ile karşı karşıya gelmiş ve Tesla şirketi ile ilgili olarak göndermiş olduğu tweetler kapsamında Musk, açıklama yapmak zorunda kalmıştı. DOGE ile ilgili olarak yapılan soruşturmadan ne çıkacağı henüz belirgin değilken, yakın zamanda DOGE fiyatlarının tekrar artış göstermesi çoğu yorumcuya göre beklenmiyor. Musk etkisi ile DOGE alan yatırımcılar ise şimdilik zarar ediyor görünüyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu