Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Elon Musk’tan Bu Sefer Bitcoin Açıklaması Geldi

Ünlü yatırımcı ve Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk bu sefer Bitcoin hakkında konuştu

] }

Ünlü yatırımcı ve Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk bu sefer Bitcoin hakkında konuştu. Şirketinin geçen haftalarda 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımını değerlendiren Musk, esasında bu yatırımların kişisel görüşlerini yansıtmadığını belirtti ve BTC ile dolar arasında kıyaslama yaptı. Binance CEO’su olan Zhao, katıldığı bir programda Musk’ın Dogecoin’i sevmesini şaşırtıcı bulduğunu ifade etti ve Zhao yine de buna rağmen Dogecoin değil Bitcoin’i tercih ettiğini belirtti.

Musk ise Zhao’nun bu açıklamasına yanıt vermekte gecikmedi. Musk yaptığı açıklamada Tesla’nın yapmış olduğu yatırımın kendi kişisel görüşlerini yansıtmadığını ifade etti. Kurumsal bir şirketin Dogecoin gibi bir birim almasının radikal karar olacağını ifade ederek Musk, BTC ile ilgili olarak BTC’nin nakit paradan biraz daha az aptalca olduğunu belirtti ve S&P500’de listelenmekte olan bir şirketin BTC almasını da çılgınca olarak belirtti.

Kendisini Yatırımcı Olarak Tanımlamadı

Elon Musk, lider kripto birimi Bitcoin için nakit paranın daha az aptal versiyonu açıklamasını yapması sonrasında kendisinin de esasen bir yatırımcı olmadığını söyledi. Mühendis kimliğinin her şeyden önce geldiğini söyleyen Musk, yatırımcı olmadığını açıkça vurguladı ve Tesla hissesinden başka hisselerinin de olmadığını söyledi. Ama yine de itibari paranın negatif faiz vermekte olduğu bir dönemde alternatiflerinin aranmamasının da kötü olacağını belirten Musk bu sayede kripto para birimleri ile ilgilendiğini de açıklığa kavuşturdu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu