Woori Financial Group Kakao ile İşbirliği Yapıyor

Woori Financial Group Kakao ile İşbirliği Yapıyor

Woori Financial Group Kakao ile İşbirliği Yapıyor. Woori Financial Group Kakao ile İşbirliği Yapıyor.

Güney Kore’nin en büyük bankacılık şirketlerinden biri olan Woori Financial Group, Blockchain finansal hizmetlerin geliştirilmesinde Ground X ile çalışacak.

Anlaşma uyarınca, iki ilgili hizmetleri birlikte geliştirecek. Grup yetkililerine birkaç özellik bildirildi ve ayrıntıların hala işlendiğini belirttikleri söylendi. Ancak bazı söylentilere göre grubun bir kredi kartı iştiraki olan Woori Card ödemesinin yapıldığı konuşuluyor.

Grup, anlaşmanın kripto para birimleri kullanımını içermediğini söyledi.

2018 yılında kurulan Ground X, bir mobilite mesajlaşma teknolojisi şirketi olan Kakao'nun ve Kore’nin 36. en büyük holdinginin bir yan kuruluşudur. X ve 8,8 milyar dolarlık varlığa sahip olan ana şirket, bu ayın başlarında Ground X’in halka açık blok zinciri Klaytn’ın kullanacağı bir şifreleme cüzdanı olan Klip’i sessizce tanıttı.

Ground X, Güney Kore'deki büyük şirketler arasında gittikçe daha popüler hale geliyor. Blok zincirleme tekliflerini geliştirmek ve teknolojide liderlik etmek için yarışıyorlar. Terra ödeme platformunun geliştirilmesinde Klaytn'ı kullanırken en büyük üçüncü aile şirketi olan SK Group tarafından blockchain tabanlı ödeme platformu geliştirilmesinde de Klaytn kullanılmıştı.

Woori blockchain ile ilgili gelişme açısından oldukça yoğun dönemler geçirdi. Woori, ülkenin üç telefon şirketi olan KEB Hana Bank, Samsung Electronics ve Koscom ile bir araya geldi. Bu şirketlerin birlikte kişisel tanımlama için bir blok zinciri platformu geliştireceği açıklandı. 2018'in başlarında Woori Bank, Ripple'ı denizaşırı para transferleri için test etti.

Altın zincir doğrulamasından menkul kıymet borçlanmasına kadar blok zincirleme girişimlerini sürdüren Shinhan ile karşılaştırıldığında, Woori daha az aktif olduğu görülmektedir.

Kaynak : CoinDesk

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.