Temsa Üretimi Durdurma Kararı Aldı

Temsa Üretimi Durdurma Kararı Aldı

Ülkemizin önde gelen otobüs üreticilerinden olan Temsa üretimini durdurma kararı aldı. Şirket yetkilileri karara gerekçe olarak ekonomide yaşanan sıkıntıları gösterdiler. Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda ünlü hava yolu şirketi Atlas Global de ekonomik sıkıntıları göstererek uçuşlarını durdurmuştu.

23 Aralık Tarihine Kadar Faaliyetler Durdu

1967 yılında kurulan Temsa, 1986 yılından beri otobüs üretimine devam ediyor. Adana'da bulunan 510.000 metrekarelik üretim tesisinde yılda 10.000 adet otobüs, midibüs ve hafif kamyon üretimi yapılmakta. Bununla birlikte Türkiye'nin dışında dünyanın 70'den fazla ülkesinden de faaliyet göstermekte.

Şirket, 182.7 milyon lira karşılığında True Value Capital Parterns'e satıldı. True Value Capital Partners İsviçre'nin önemli şirketlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Son bir kaç yılda üretim ya da faaliyetlerini durdurma kararı alan şirketlerin tekrardan eski günlerine dönemedikleri açıkça görülüyor. Borajet, faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı almış ancak devamın iflasını açıklamıştı. Aynı şekilde geçtiğimiz haftalarda Atlas Global de uçuşlarını Aralık ayının sonuna kadar durdurduğunu açıklamıştı. Ekonomik sebeplerden dolayı alınan bu karar sonrasında şirketin yeniden uçuşlarına başlayıp başlamayacağı merakla bekleniyor. Aynı şekilde Temsa'nın da faaliyetlerini durdurma kararı sonrasında yeniden üretime başlayıp başlamayacağı ya da ne kadar oranda başlayacağı merak edilmeye başlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.