SPK’ dan Önemli Duyuru! Europen ve Şeker GYO Halka Arz Ediliyor

SPK’ dan Önemli Duyuru! Europen ve Şeker GYO Halka Arz Ediliyor

Sermaye Piyasası Kurulu’nun yayınladığı haftalık bülteninde, Europen Endüstri İnşaat ve Şeker Gayrimenkul’ un halka arz edileceği duyuruldu. İşte haberin detayları...

Europen Endüstri, elde edeceği geliri şöyle kullanacak;

Euroen Endüstri hisse paylarını 16,25 TL sabit fiyat ve oransal dağıtım ile halka arz edilecek, Şeker Gayrimenkul Yatırım ise hisse payları 1,10 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle dağıtılacağı biliniyor. Europen Endüstri, 135.000.000 TL mevcut sermayesini 33.780.000 TL sermaye artırımı ile 168.780.000 TL’ye çıkaracak . Halka arz kodu; #EUREN fakat arz edileceği tarih bilinmiyor. Halka arz fiyatı 16,25 TL olarak açıklanan Europen Endüstri, oransal dağıtım yöntemini kullanarak 23.875.000 TL’lik pay Yıldız Pazarda satışa sunulacak

Halka arz için yapılacak başvurular, Yurt İçi Bireysel Yatırımcı, Yurt İçi Yüksek Başvurulu Yatırımcı (1.001 adet ve üzeri başvuru yapanlar için), Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcı olacaktır.

Yatırımların finansmanı, elde edilecek gelirin yüzde 35 ila yüzde 45’lik bölümünü, kapasite artırımı ve yeni ayna üretim tesisi;

  • Yatırımlara ilişkin işletme sermayesinin kuvvetlenmesi; elde edilecek gelirin, yüzde 15 veya yüzde 25’lik bölümü yukarıdaki açıklanan yatırımlara ilişkin işletme sermayesinin güçlenebilmesi amacıyla kullanılacak.
  • Mevcut faaliyetlere göre işletme sermayesinin güçlü olabilmesi Halka arz ile elde edilecek payın yüzde 25 ile yüzde 35 kalan bölümü, şirketin halen devam eden faaliyetlerine yönelik işletme sermayesinin güçlendirilmesi için kullanılacak.

Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 610.166.462 TL olan sermayesini, 203.388.821 TL sermaye artırımı ile 813.555.283 TL’ye çıkaracak.

Halka arz kodu; #SEGYO fakat halka arz tarihi bilinmemekte. 1,10 TL’ den halka arz edilecek olan hisse senetleri eşit dağıtım yöntemi uygulanarak dağıtılacaktır. Pay miktarı 203.388.821TL olacaktır.

Şirket Yönetim Kurulu, yapmış olduğu toplantı neticesinde, sermaye artırımı ile halka arzdan elde edilecek gelirleri ilk önce mevcut Kredi Sözleşmeleri’nden doğan borçların erken kapatılması, kalan gelirlerin de projelerin geliştirilmesi amacıyla kullanılmasına karar vermiştir.

Halka arz gelirlerinin kredi borcu kapanması sonrasında kalan yüzde 20- yüzde 30’luk kısmı büyüme fırsatlarının değerlendirilmesi amacıyla orta ölçekli konut yapımında kullanılacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.