Pegasus (PGSUS) Hisse Hedef Fiyat 2023, PGSUS Hisse Yorum

Pegasus (PGSUS) Hisse Hedef Fiyat 2023, PGSUS Hisse Yorum

PEGASUS Hisse yorumları, Pegasus hisse forum, Pegasus Hisse hedef Fiyat 2022-2023, Pegasus Hisse ne zaman yükselir, Pegasus hisse neden düşüyor, PGSUS Hisse Tahmini

PGSUS hisse hedef fiyat 2023 başlığı altında Yapı Kredi Araştırma Departmanınca sunulan çarpıcı hedef fiyat verisi yer alıyor. Öte yandan PGSUS hisseleri hakkında yapılan yorumlarda 2023 ve 2022 sonuna yönelik fiyat artış beklentileri ön planda. İçeriğimizde PGSUS hissesi için 2023 hedef fiyat verisini, şirketin yatırımlarını, anonim analistlerin hisseye yönelik tahminlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Pegasus Şirketi

Pegasus Havayolları, Official Airline Guide tarafından hazırlanan rapora göre, 2011, 2012 ve 2013 senelerindeki tarifeli uçuş gerçekleştiren şirketler arasında koltuk kapasitesine bağlı olarak Avrupa’nın en büyük 25 havayolu şirketi arasına girmiştir. Avrupa’nın hızlı büyüyen havayolları şirketleri arasında görülen Pegasus, 1990 senesinde İstanbul’da kurulmuştur. Şirket, Aer Lingus, Net Holding ve Silkar Yatırım ortak girişimi ile oluşturulmuştur.

1990 senesi Mayıs ayında ilk uçuşuna imza atan Pegasus, 2005’te ise ESAS Holging tarafından satın alındı. Pegasus, düşük maliyetli havayolu taşıyıcısı olarak, Türkiye’de faaliyet gösteren 4 tarifeli havayolu şirketinden bir tanesidir. Şirket, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atarak, gönüllü sürdürülebilirlik koşullarını kabul eden ilk Türk şirketleri arasında giriş yapmıştır. Yeni çipli kartlar ile seyahat etme teknolojisini hayata geçiren Pegasus, dinamik yapısıyla sektörün dikkat çeken şirketleri arasındadır.

pegasus-hisse.png

Pegasus Şirketi Yatırımları

Pegasus Havayollarının yatırımlarım açıklamalarından yer alan detaylar şu yöndedir:

 • Çipli kart seyahat teknolojisine yatırım yaparak, bunu hayata geçirmek,
 • 100 uçaklık sipariş ve 25 adet opsiyonlu uçak alımına yönelik yatırım,
 • Operasyonel süreçleri dijitalleştirmek için Blockchain altyapısını kullanma ve İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanına entegrasyon sağlama,
 • Kendi personelince verdiği misafir kabulü, uçak kabul, kayıp-hasarlı eşya hizmetleri alanlarında iyileştirmelere yönelik yatırımlar,
 • Uçuşlarda ortaya çıkabilecek her tür acil duruma karşı hazırlık koşullarının rahatlıkla uygulanabildiği yeni kabin simülatörlerine yatırım,
 • 12 milyar USD değerinde 100 adet yeni uçak siparişi,
 • Çift yönlü data aktarımını sağlayan Wireless Groundlink End to End Network Solution sisteminin filolara entegre edilmesi,
 • Türkiye’nin önemli uçuş eğitim merkezlerinden birini kurmaya yönelik yatırım,
 • Uçuş ağını genişletmeye yönelik yatırımlar,
 • İç hatlardaki yolcu sayısının yükselmesini destekleyecek yatırımlar,
 • Pegasus Uçuş kartının hayata geçirilmesi,

Şirket bunlar haricinde daha pek çok yenilikçi projeyi hayata geçirmek için yatırım gerçekleştirmiştir.

pegasus-sirketi-yatirimlari.png

PGSUS Hissesini Gelecekte Ne Bekliyor?

PGSUS hissesinin gelecekte nasıl bir konumda yer alabileceği bazı anonim borsa analistleri tarafından ele alındı. Anonim analistler PEGASUS şirketinin ileriye yönelik yatırım açıklamalarını ve 2022 yılında karlılık düzeyine yönelik performansını başarılı buluyorlar. Tahminleri bazında ise PGSUS hissesinin 2023’de değerlenebileceğini aktarıyorlar.

Örneğin anonim analistler arasındaki MegaLondon, PGSUS hisseni yönelik harmonik formasyon hedefinin 439,45 TL olduğunu ifade ediyor. PGSUS hissesinin bir önceki tarihi zirvesinde 399 TL’yi test ettiğini belirten anonim analist, hissenin şimdilerde bu rakamın çok üzerinde olduğuna değiniyor. Anonim analiste göre, 2023 senesi ilk yarısında PGSUS hissesi 447 TL’lik dirence kadar yükselebilir.

FFXbgr adlı anonim analist ise PGSUS hissesinin 380 TL’lik direnci rahatlıkla kırdığını belirtiyor. Anonim analist, hisse grafiğinin güzel işlediğini, EMA bantlarının ideal şekilde konumlandığını ve hisse için beklentisinin 430 TL’lik hedef fiyat olduğunu aktarıyor. PGSUS hisse hedef fiyat 2023 kategorisi altında da değerlendirilebilecek bu tahminler artışı konu alıyor.

pegasus-hisse-hedef-fiyat-tahmin.png

PGSUS Hisse Yorum

PGSUS hissesi hakkında güncel yorum Yapı Kredi Araştırma Departmanı tarafından gerçekleştirildi. Yatırım ve Finansman Stratejisti Serhan Yenigün’e göre PGSUS hisseleri, 2023’e yönelik tahminleri kapsamında cazip çarpanlarla işlem görüyor.

Yenigün, PEGASUS şirketinin 2022 FAVÖK marjı beklentisinin şirketin yönetimi tarafından 2019 marj seviyesini yakalayacak şekilde %33 yükseltilmesi işlemini olumlu buldu. Bu hamlenin hisse fiyatlarını destekleyebileceği düşünülüyor. Öte yandan şirket için daha fazla kar marjı getirebilecek olan uluslararası yolcu sayısındaki güçlü toparlanmanın yılın 4. çeyreğinde daha fazla etki göstermesi bekleniyor.

Uzmanlar PGSUS hissesi için açıkladıkları hedef fiyat beklentilerini ise yukarı çekme kararını aldılar. Uzmanlara göre, şirketin etkin filo yönetimi, uluslararası hava trafiğinde devam eden toparlanma gibi faktörler, 2022 sonunda ve 2023 senesi ilk yarısında hisselere yönelik pozitif koşulları yaratabilir.

pegasus-hisse-tahmini.png

PGSUS Hisse Hedef Fiyat 2023

PGSUS hisse hedef fiyat 2023 başlığı altında gündeme yansıyan tahmin Yapı Kredi Araştırma Departmanından geldi. Uzmanlar daha önce PGSUS hissesine yönelik hedef 2023 fiyat beklentilerini açıklamışlardır. Ancak bir hamle yaparak hedef fiyatı artış yönünde güncellediler.

Uzmanlar daha önce 375 TL olarak açıkladıkları PGSUS hissesi hedef fiyat beklentilerini, 612 TL seviyesine 2023 kategorisi içerisinde çektiler. Hedef fiyat tahmininin artışında ise PEGASUS şirketine değer katabilecek yeni fırsatların gündeme gelmesi etkili oldu. Uzmanlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ikinci pistten en çok yararlanacak şirketlerden birinin PEGASUS olduğunu, yolcu sayısında ve sefer sayısında artış gibi faktörlerin hisse değerlenmelerine katalizör olabileceğini açıkladılar. Şirketin aynı zamanda maliyetleri düşürme konusunda da başarılı hamleler yapması bekleniyor. Bu hamleler ise karlılık düzeyinin artışını destekleyebilir.

PGSUS Hisse Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten PGSUS Hisse teknik analizine ulaşabilirsiniz.

Temettü şirketlerin karlarından belirli oranda yatırımcılaran kar payını dağıtmasıdır. Havacılık sektörünün popüler şirketlerinden biri olan pegasus temettü 2022 yılında dağıtmadı. Şirket geçmişine baktığımızda herhangi bir şekilde temettü vermediği görülüyor.

pgsus-temettu.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum