OTKAR Hisse Hedef Fiyat 2023 | OTKAR Yorum |  OTKAR Temettü 2023

OTKAR Hisse Hedef Fiyat 2023 | OTKAR Yorum | OTKAR Temettü 2023

Otokar hedef fiyat 2023, OTKAR Hisse Temettü 2023, Otokar Bedelsiz 2023, otokar haberleri - son dakika 2023, Otkar hisse Twitter, Otkar hisse neden düşüyor

OTKAR hisse hedef fiyat 2023 başlığı altında Yapı Kredi Yatırım ve Araştırma Departmanının gündeme taşıdığı hedef fiyat açıklaması dikkat çekiyor. OTKAR hissesinin gelecekte değerlenmesi öngörülürken, OTKAR hisseleri hakkında yorumlarda ise 12 aylık hedef fiyat verilerinin güncellendiğinin detayları veriliyor. İşte OTKAR hissesi hedef fiyat tahmini ve konuya ilişkin diğer tüm detaylar…

OTOKAR Şirketi

OTOKAR Şirketi, KOÇ topluluğu firmaları arasındadır. 1963 senesinden bu yana kendi tasarım, teknoloji uygulamalarıyla müşterilerini buluşturur. Sakarya’da bulunan 552 bin metre karelik alandaki fabrikasında 2 bin üzerindeki çalışanıyla faaliyet sergiler.

Otokar Şirketi, toplu taşıma sektöründe otobüs, nakliye ve lojistik sektöründe ise hafif kamyon üretimiyle öne çıkar. Savunma Sanayi sektöründe paletli ve zırhlı araç üretimi gerçekleştirmektedir. Türk sermayeli global şirketlerden olan OTOKAR, otomotiv ve savunma sanayinde fikri mülkiyet hakkı kendisine ait ürünleriyle yer almaktadır.

OTOKAR tarihçesine bakıldığında, şirketin Türkiye’nin ilk şehirlerarası otobüs üretimini, ilk frigorifik kasalı treyler üretimini gerçekleştirdiği görülür. Köklü şirket, fason olarak az adetli Land Rover üretimini de 1966’da gerçekleştirmiştir. Borsa analistlerinin başarılı hisseler arasında gördüğü OTKAR hisselerini borsaya sunan OTOKAR şirketi, karlılık düzeyiyle, üretim kapasitesi ve sipariş hacmiyle dikkat çeker.

otokar-sirket-bilgileri.png

OTOKAR Yatırımları

OTOKAR şirketinin yatırım programında yer alan detaylar aşağıdaki şekildedir:

  • Türkiye’nin kara sistemleri üreticisi konumunda kalmayı koruyacak, teknolojik yatırımlar,
  • Türkiye dahil 35’ten fazla dost ve müttefik ülkede aktif kullanılan askeri ürünlerin üretimin kapasitesini artırmaya yönelik yatırım,
  • Ürün üretiminde 4X4 ve 8X8’e, paletli zırhlı araçlara kadar farklı tip araçları üretmeye yönelik yatırım,
  • 8,5 ton ve 12 ton segmentlerindeki Otokar Atlas modelinin üretimine yönelik yatırımlar,
  • Şehir içi otobüs, Turizm sektörü servisi, alternatif yakıtlı araç üretimini iyileştirme çalışmalarına yönelik yatırımlar,

İlgili yatırım modelleri OTOKAR şirketi tarafından gerçekleştirilir. OTKAR hisse hedef fiyat 2023 kategorisinde fiyat tahminlerindeki artışlar, yukarıda sıralanan olumlu yatırım koşullarına da bağlı olarak gündeme geliyor.

otokar-yatirimlari.png

OTKAR Hisse Geleceği Nasıl?

OTKAR hisse geleceği hakkında yorum yapan analistler, OTKAR hissesinin 2023 ilk yarısı ve 2022 sonunda değer kazanabileceğini belirttiler. Borsa analistlerine göre Türkiye’de tarihsel bazda başarıya sahip hisseler arasında OTKAR hissesi yer buluyor.

Uzmanlar, borsadaki son gelişmeler ardından OTKAR hissesine ilişkin 12 aylık tahminlerin, yeni operasyonel verilere göre pozitif yönde seyrettiğini açıkladılar. OTKAR hisselerinin geleceğinde minimum %30’luk getiri potansiyeli olduğunu ifade ederek, 2023 yıl başını işaret ettiler. Tahminler kapsamında OTKAR hissesi bu sene yatırıma değer bulunan seçenekler arasında yer aldı.

otkar-hisse-finansal.png

OTKAR Hisse Yorum

OTKAR hissesi hakkında yorum gerçekleştiren Yapı Kredi Yatırım Araştırma Departmanı, 12 aylık hedef fiyat tahminlerinde güncelleme yaptıklarını açıkladılar. Yeni tahminlerindeki hedef fiyatın ise bir öncekinden daha yüksek olduğunu, OTKAR hissesi için 2022 yılında “AL” önerilerini devam ettirdiklerini belirttiler.

Yapı Kredi Yatırım Araştırma Departmanı, OTKAR hissesinin 2023 ve 2024 senelerinde muazzam bir artış yapabileceğini öngörüyor. Çünkü OTOKAR şirketinin 2023 ve 2024 seneleri için zırhlı araç teslimat tahminini yükselttiğini belirtiyorlar. 2023 senesinde şirketin FAVÖK marjının 3.5 puan yükselebileceğini, ticari ihracat pazarında uzun vadeli büyüme potansiyelinin beğenildiğini aktardılar. Analistler, şirketin faaliyet kar marjındaki toparlanmaya bağlı olarak hisselerine yönelik satın alım taleplerinin de artabileceğini tahmin ediyorlar.

 otkar-hisse-finansal-tablo.png

OTKAR Hisse Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten OTKAR hisse  teknik analiz verilerine ulaşabilirsiniz.

 

OTKAR Hisse Analizi

Otkar hisse grafiğine bakıldığında fiyatın ema 9 ve ema 16'nın üzerinde olması pozitif bir durum. Grafik üzerinde önemli destek ve direnç noktaları belirlendi.

Vortex verilerine baktığımızda yükselişin devam etmesi bekleniyor.

Chaikin verilerine baktığımızda alımların baskın olduğunu görüyoruz.

Coppock eğrisi verilerine göre yükseliş devam etmesi bekleniyor.

otkar-hisse-analizi.png

OTKAR Hisse Temettü 2023

OTKAR hissesi 28 nisan 2022 tarihinde hisse başına 20,83 tl temettü verdi. Aşağıdaki tabloya baktığımızda son 6 yılda mart ayının son haftasında temettü verdiğini görüyoruz. OTKAR Hisse temettü 2023 yılında ise  mart ayında temettü vermesi bekleniyor.

otkar-hisse-temettu.png

OTKAR Hisse Hedef Fiyat 2023

OTKAR hisse hedef fiyat 2023 başlığı altında Yapı Kredi Yatırım Araştırma Departmanı tahmini öne çıkıyor. Departman son güncellemesi ardından OTKAR hissesi hedef fiyatını 12 aylık süreyi baz alarak 1.165 TL olarak açıkladı. Bu açıklama ile daha önceki hedef fiyatın üzerinde bir tahmin gündeme sunuldu ve hisse başına %30’luk getirinin 12 ay içerisinde sahnede olabileceği belirtildi.

otkar-hisse-hedef-fiyat-2023.png

Yapı Kredi Yatırım ve Araştırma Departmanı aynı zamanda 15 Eylül’den beri OTKAR hissesinin %15 rölatif getiri sağladığını vurguladı. Uzun ve orta vadede OTOKAR’ın ihracatçı pazarda önemli fırsatlar yakaladığına, şirketin seneler içinde savunma sanayinde global bazda aldığı siparişlerle yüksek büyüme potansiyelini yansıttığına değindiler.

2022 senesi için teslimatlarını tekrar başlatan şirketin hem satışlarında hem de faaliyet kar marjlarında başarı yakaladığı ifade ediliyor. Önceki çeyreğe göre toparlanmada olan OTOKAR’ın hisselerinin jeopolitik koşullarda tansiyonun yükselmemesi halinde değer kazanımına gidebileceği tahmin ediliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.