Motorine Bu Gece Yeni Bir Zam Geliyor!

Motorine Bu Gece Yeni Bir Zam Geliyor!

Küresel açıdan gelişmeler ve yükselen dolar kuru motorin fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Birçok kişi motorin fiyatlarına yönelik yeni zamların gündeme gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Son dakika bilgilere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine zam geleceği gündeme yansıdı. İşte haberin ayrıntıları…

Motorine Zam Ne Kadar Olacak?

Dün gece benzine yönelik gündeme yansıyan indirimin ardından motorin fiyatına yönelik yeni bir gelişme yaşandı. Bu gece motorine zam geleceği önemli başlıklar arasında yer alıyor. Sektör kaynaklarının kamuoyuna sundukları bilgilere göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydıyla motorinin litre fiyatı 1 lira 27 kuruş artacak.

Motorin İçin Yeni Fiyat Verileri Nasıl?

Dün gece kayda geçen gelişmeler ardından benzinin litre fiyatına 97 kuruş indirim uygulandı. İndirim ardından motorine yönelik zam haberi geldi. Bu gece yapılacak zam ardından İstanbul’da motorinin 1 litre fiyatı ortalama 29.08 TL olacak.

Zam ardından Ankara’da motorinin litre fiyatı 29.19 T’ye, İzmir’de motorin litre fiyatı 29.20 TL’ye yükselecek. Zam öncesi koşullar ele alındığında benzinin litre değeri İstanbul’da ortalama 27.44 TL, Ankara’da 27.55 TL, İzmir’de ise 27.56 TL olarak biliniyor.

Motorine Bir Senede Ne Kadar Zam Uygulandı?

İstanbul’da 1 sene önce benzinin 1 litrelik satış fiyatı 7.72 TL olarak gündemdeydi. Yılbaşında ise benzin fiyatı 12.29 TL’ye yükselmişti. Veriler ele alındığında benzine 1 sene içerisinde %255 oranında, yılbaşından bugüne kadar ise %123 oranında zam gerçekleşti.

İstanbul için motorin fiyatları 1 yıl öncesinde litre başına 7.20 TL olarak kayda geçmişti. Bu gece motorine gelecek olan zam ardından, motorine yapılan senelik zam oranı %304’ü görecek. Yılbaşından bu yana motorine toplamda %154 oranında zam gelmiş olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.