Moskova Borsası Kripto ve Bitcoin borsası olmak istiyor

Moskova Borsası Kripto ve Bitcoin borsası olmak istiyor

Rusya'nın en büyük borsası olan Moskova Borsası (MOEX), müşterilerine bitcoin (BTC) ve diğer dijital finansal varlıklar (DFA) gibi kripto para birimlerinin alım satımını ve yatırımını da sunmayı planlıyor.

Moskova Borsası Kripto ve Bitcoin borsası olmak istiyor. Rusya'nın en büyük borsası olan Moskova Borsası (MOEX), müşterilerine bitcoin (BTC) ve diğer dijital finansal varlıklar (DFA) gibi kripto para birimlerinin alım satımını ve yatırımını da sunmayı planlıyor. Bu, borsa tarafından yazılan bir tasarıya göre açıkça görülmektedir.

Rusya'da kripto ticareti

Bir bankacılık konferansında konuşan MOEX'in denetim kurulu başkanı Sergei Shvetsov, yasa taslağının hem DFA'larda hem de menkul kıymet veya menkul kıymet olarak işlem gören DFA sertifikalarında işlem yapılmasını öngördüğünü söyledi. Yerel gazete Vedomosti'nin haberine göre:

"Piyasanın blok zinciri muhasebesi ile depo muhasebesi arasında kendi seçimini yapmasını istiyoruz ve eğer yasa kabul edilirse, Rus depoları DFA'ları blok zincirindeki hesaplarında tutabilecekler - müşteri dayanak varlığa ihtiyaç duyar duymaz, sertifikayı nakde çevirecek ve varlığı blok zincirindeki hesaplarına alacaklar."

Shvetsov hala yapılması gereken çok iş olduğuna dikkat çekiyor. Aslında, borsanın şu anda yanıtlayamadığı pek çok soru var.

Tasarı şu anda Rusya Merkez Bankası tarafından inceleniyor. Yaz aylarında, Rusya'nın alt meclisi Duma'da finans komitesi başkanı olan bir Rus milletvekili, MOEX'i tam teşekküllü bir kripto borsası haline getirmenin iyi bir fikir olabileceğini öne sürdü.

Batı yaptırımları

Rus hükümetinin kripto endüstrisine bu kadar sıkı bir şekilde bahis oynaması tesadüf gibi görünmüyor. Daha önceki kripto haberlerinde Rus şirketlerinin uluslararası ödemelerde kripto kullanmalarına izin verildiği bildirilmişti. Bu tür gelişmelerin büyük olasılıkla Batı'nın yaptırımlarıyla ilgisi var.

Komşusu Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından Rusya, Batı'nın feci mali yaptırımlarına maruz kaldı. Bu yaptırımlar şu anda Rus finans sektörünü bir yıkım topu gibi ezip geçiyor. Muhtemelen, kripto endüstrisi bu yaptırımların en azından bir kısmını atlatmanın bir yolu olarak görülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.