LDR Turizm'de Bedelsiz Sermaye Artırımı Tarihi Açıklandı: %150 Oranında Artış

LDR Turizm'de Bedelsiz Sermaye Artırımı Tarihi Açıklandı: %150 Oranında Artış

LDR Turizm (#LIDER), önemli bir finansal hareketlilikle gündeme geldi. Şirket, 8 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştireceği bedelsiz sermaye artırımı ile çıkarılmış sermayesini 66 milyon TL'den 165 milyon TL'ye yükseltecek.

LDR Turizm (#LIDER), önemli bir finansal hareketlilikle gündeme geldi. Şirket, 8 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştireceği bedelsiz sermaye artırımı ile çıkarılmış sermayesini 66 milyon TL'den 165 milyon TL'ye yükseltecek. Bu, %150 oranında bir bedelsiz sermaye artırımı anlamına geliyor. Artırımın finansmanı, 60 milyon TL'si geçmiş yıllar karından ve 39 milyon TL'si ise emisyon priminden karşılanacak.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan bu bedelsiz sermaye artırımı, hissedarlara ek pay alma hakkı tanıyor. Bu hakların kullanımına 8 Aralık 2023 tarihinde başlanacak. İşlemlerin tamamlanması ve bedelsiz hisselerin yatırımcı hesaplarına aktarılması ise 2 iş günü sonrasında, yani 12 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşecek.

Bu hamle, LDR Turizm'in sermaye yapısını güçlendirerek, şirketin finansal esnekliğini ve pazar konumunu iyileştirmeyi hedefliyor. Yatırımcılar için ise bedelsiz sermaye artırımı, mevcut hisse senetlerinin değerini ve şirketin gelecekteki büyüme potansiyelini artırma fırsatı sunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.