KONTR Hisse Hedef Fiyat 2023 - KONTR Hisse Yorum - KONTR Temettü 2023

KONTR Hisse Hedef Fiyat 2023 - KONTR Hisse Yorum - KONTR Temettü 2023

KONTR Hisse Yorum, Kontrolmatik hedef fiyat 2023, Kontrolmatik Hisse Haberleri, Kontrolmatik Temettü 2022, Kontrolmatik uzun vadede ne olur, Kontrolmatik hedef fiyat 2023

KONTR hissesi hedef fiyat 2023 kategorisinde değer kazanımına ilişkin tahmin detayları yer aldı. KONTR hissesi yorumlarında ise şirketin borsadaki hisse paylarına yönelik geri alım kararı ön plandaydı. İçeriğimizden KONTR hissesi 2023 hedef fiyat tahminini, şirketin yatırımlarını, hisse geri alım açıklamasını inceleyebilirsiniz.

Kontrolmatik Teknoloji Şirketi

Kontrolmatik Teknoloji, 2008 senesinde İstanbul’da kurulmuştur. Öte yandan Ankara’da faaliyete geçiş yapan fabrikası ile hizmet ağını genişletmiştir. Birçok farklı ülkede ofise sahip olan şirketin faaliyet alanları, iletim, enerji üretim, dağıtım, petrol, gaz, ulaşım, içecek, yiyecek, maden, akıllı tarım, kağıt, çimento endüstriye tesisleri, veri işleme şeklinde sıralanır.

Tecrübeli çalışan kadrosuyla dikkat çeken Kontrolmatik, 30 farklı ülkede birçok projesini başarıyla tamamlamıştır. Projelerine tam hız devam eden şirket, yazılım geliştirme ve haberleşme altyapılarını oluşturma alanlarındaki başarılı çözümleriyle öne çıkar. Faaliyetleri konusunda teknoloji geliştiren şirket, uzun süreli çözüm ortakları ile anlaşmalar sağlayarak satış faaliyetlerinde belirli bir çıtayı yakalamıştır. Geleceğe yönelik yatırımlara öne veren Kontrolmatik, siber güvenliğe ilişkin temel tasarım, test ve devreye alma hizmetlerine tek çatı altında verir.

kontrolmatik-teknoloji-sirketi.png

Kontrolmatik Teknoloji Şirketi Yatırımları

Kontrolmatik Teknoloji şirketinin yatırımları aşağıdaki şekilde sıralanır:

  • Operasyonel yatırımlar,
  • Ortaklıklar kapsamında imza atılan yazılım, haberleşme, siber güvenlik temel tasarım, mühendislik, inşa, test, kurulum hizmetlerine yatırımlar,
  • Operasyonel teknoloji paketlerini enformasyon teknolojilerle entegre etme çalışmalarına yönelik yatırımlar,
  • Kağıt, çelik, demir gibi endüstriyel tesis alanlarını iyileştirmeye yönelik yatırım,
  • Enerji üretim, iletim, dağıtım tesislerinin yenilikçi modele getirilmesi için yatırım,
  • Gübre ve tarım ürünleri üretim kapasitesini yükseltmeye ilişkin yatırım,
  • Nesnelerin interneti, veri işleme alanlarında sektörde lider olabilmek adına yenilikçi çalışma koşullarına yatırım,

Kontrolmatik tarafından hayata geçirilen yatırımlar aynı zamanda KONTR hissesi 2023 hedef fiyat kategorisinde tahminlerini sunan analistlerce yakından takip edilen faaliyetlerdir. Çünkü yatırımlar şirketlerin başarı düzeylerinin ölçülmesinde dikkate alınan detaylardır.

kontrolmatik-teknoloji-sirket.png

Kontrolmatik Hisse Geri Alım Programı Açıklandı mı?

Kontrolmatik kısa bir süre önce 8 milyon adet paya kadar hisse geri alım kararına yönelik açıklama yaptı. Hisse geri alımı için azami 1 milyar fon ayrıldığı bildirildi.

Şirket KAP açıklaması yaparak 8 milyon paya kadar hisseyi geri alım yapmaya karar verdiğini bildirdi. KAP açıklamasında, “Kontrolmatik şirketinin Borsa İstanbul’da işlem gören paylarındaki fiyat hareketlerinin yatırımcı üzerinde kısa vadede yaratabileceği olumsuz etkilerin giderilmesi, tüm pay sahiplerinin yatırım değerlerinin korunması ve şirketin pay değerinde fiyat istikrarının desteklenmesi için şirketin çıkarılmış sermayesinin %4’ünü temsil eden sekiz milyon adet paya kadar kendi paylarını geri alımı gerçekleşecektir.” ifadeleri yer aldı.

Geri alıma ilişkin fonun şirket kaynaklarından karşılanacağı ve tutarının ise bir milyar TL olduğu belirtildi. Öte yandan, hisse geri alım, bir şirketin belirli program çerçevesinde kendi paylarını satın almasını ifade etmektedir.

kontr-ozet-rapor.png

KONTR Hisse Yorum

KONTR hisse yorumlarında 7 Aralık 2022’den itibaren şirketin hisse paylarını geri alımı konuşuluyor. Anonim analistler yorumlarında, KONTR hissesinin 2022 senesi için düzeltmesini tamamlamadığını işaret ediyorlar. Şirketin hisse paylarını geri alımı ardından KONTR hissesinin endekse göre nasıl hareket edeceğini izleyeceklerini belirtiyorlar. 7 Aralık 2022 verilerine göre hissenin iyi bir tepki verdiği ancak yükselişte beklenen tutunmayı yakalayamadığı aktarılıyor.

kontrolmatik-teknoloji-enerji-ve-muhendislik-a-s-kontr-sirket-bilgileri.png

Analistlere göre KONTR hissesinin 2022 yılındaki başarısı destek noktasından dönüş yaparak 154 TL üzerinden seyredebilmesi oldu. Hisse beklenen çıtaya yükselemese de belirli bir seviyedeki yükselen trend desteğinde işlem görüyor. Borsa uzmanlarına göre, KONTR 0.618 fibonacci seviyesinde trend desteğinden güç alarak, eski ath’si olan 159 TL’lik düzeyin üstünü 2022 tamamlanmadan test edebilir.

kontr-hisse-sermaye-arttrimi.png

KONTR Hisse Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten kontr teknik analiz verilerine ulaşabilirsiniz.

 

 

KONTR Hisse Hedef Fiyat 2023

Anonim analistlerin tahminleri kapsamında KONTR hissesi hedef fiyat 2023 için olumlu ifadeler paylaşıldı. Ancak ilgili hisse için hedef fiyat veren finansal bir kuruluş bulunmuyor.

kontr-hisse-finansal-tablo.png

Anonim analistlere göre, KONTR hissesi 154 TL’lik fiyat bandından daha yukarı bir noktaya kısa vadede erişebilir. Anonim borsa analistleri, KONTR hissesinin Aralık ayında maksimum 172 TL seviyesine çıkabileceğini ancak ardından aşırı satış baskısını görerek 160 TL seviyesinin altına 2022 sonunda iniş yapabileceğini düşünüyorlar. Analistlerin KONTR hissesi için 2023 yılı ilk yarısına yönelik verdikleri hedef fiyat tahmini ise 167 TL olarak gündeme yansıyor.

KONTR Temettü 2022

Temettü şirketlerin belirli dönemlerinde yatırımcılarına kar payı vermektedir. Kontr Temettü 2022 yılında hisse başına 0,3266 TL temettü dağıtımı yaptı. Kontr temettü 2023  yılında ne zaman vereceği henüz netleşmedi.

kontr-hisse-temettu.png

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.