Kaldıraçlı İşlemlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaldıraçlı İşlemlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde pek çok borsa artık kaldıraçlı işlem yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlemlerin en güzel yanı kısa bir zaman içinde büyük miktarlarda para kazandırması. Ancak para kazanmanın da çeşitli riskleri bulunuyor. Dışarıdan bakıldığında kolay ve karlı gibi görünen bu işlemler aslında tam bir psikolojik savaş. Önünüzde sürekli değişen sayılar, artan ve azalan değerler ve kazanma hırsı, hepsi bir araya gelince normal insan davranışının çok daha faklı çalışmasına sebep olmakta. Kaldıraçlı işlemlerde dikkat edilmesi gerekenler eğer dikkate alınırsa o zaman bu işten kar etmek kolay bir hal alıyor.

İradenize Hakim Olun

Kaldıraçlı işlemlerde dikkat edilmesi gerekenler arasında her şeyden önce iradenize hakim olmanız geliyor. Bu konuda kendisine hakim olamayanlar en çok kaybedenler. Peki bu irade hakimiyeti nasıl olmalı? Öncelikle fiyatların aniden artması ya da aniden azalması sırasında işleme girmekten kaçının. Hiçbir şekilde bir şeyleri kaçırdığınızı düşünmeyin. En iyi zamanı bekleyin. Elbette kısa zamanda çok yüksek paralar kazanmak istiyorsunuz. Ancak işlemlerinizi yaparken 1 dakika, 3 dakika ya da 5 dakika gibi kısa işlem dilimleri üzerinden işlem açmayın. 15 dakika, 30 dakika ve 1 saatlik periyotlarda açacağınız işlemler hem daha çok kazandıracak hem de anında işleme girmek yerine bir kaç dakika muhakeme yaptıktan sonra işleme girebilirsiniz.

Tüm Fonunuzla İşleme Girmeyin

Daha çok kazanmak adına bir seferde tüm fonunuzu kullanarak işleme girmeyin. Kaldıraçlı işlemler bu yüzden bir anda bütün paranızı kaybedebileceğiniz işlemler olarak adlandırılıyor. Bunun yerine kaldıraçlı işlem yapmak için bir fon ayırın ve kesinlikle bu fonu kaybettiğinizde işlem yapmaya bir süre ara verin. Çünkü kaybettiğiniz anda yeni fon aktararak işleme devam etmek kaybetme sürecinin uzamasına ve eklediğiniz son paranın da kaybolmasına sebep olacaktır. Birkaç defa kaybetmişseniz ara verin.

Gereksiz Şekilde İndikatör Kullanmayın

Herkes indikatörlerin kazandırdığını söylemekte. Ancak indikatörler ne tek başlarına ne de birlikte kullanıldıklarında kesin kazanç vaat etmezler. İnternet ortamında kesin kazandıran taktikler ya da kesin kazandıran indikatörler şeklindeki yazı ve videolara inanmayın. Hiçbir indikatör kesin kazandırmaz sadece nasıl kazanabileceğiniz hakkında size fikir verir ve buna göre ilerlemenizi sağlar.

Aklınızı Meşgul Etmesin

Para kazanma hırsı zaman zaman insanın başka işlerle uğraşmasını ve normal hayattaki işine konsantre olmasını engeller. Bilgisayar başında olamayacağınız zamanlarda kaldıraçlı işlem yapmayın. Kaldıraçlı işlemler özellikle kripto paralar söz konusu olduğunda bazı durumlarda işlemden çıkmanızı ve kar sağlamanızı gerektirir. Eğer işlemden zamanında çıkmazsanız paranızı kaybedeceğiniz durumlar olacaktır. Bu yüzden kaldıraçlı işlemlerde dikkat edilmesi gerekenler arasında her an işleme müdahale edebilme imkanınızın olması bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum