Jeff Christian: Altın Yatırımcısını Uyardı! 2022'de Altın Düşecek mi?

Jeff Christian: Altın Yatırımcısını Uyardı! 2022'de Altın Düşecek mi?

Amerika Birleşik Devletlerinde son veriler incelendiğinde  enflasyon oranının yüzde 7,50 seviyelerine çıkmasından sonra altın fiyatlarının yüksek enflasyona tepki vererek yükselmesi beklenmektedir.  CPM Group CEO’su Jeff Christian, bu beklentinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini detaylı olarak anlattı.  Kointimes.net olarak detayları sizlere aktarıyoruz.

Jeff Christian: "Altın her derde deva değil"

CPM Group’un yöneticisi Jeff Christian, altın fiyatının yükselmesi için abd'nin açıkladığı enflasyon oranın  üzerinde bir seviyelere çıkması gerektiğini ifade etmiştir.  Christian, açıklaması şu şekildedir;

Enflasyon yüzde 7’nin üzerinde olduğunda enflasyona tepki verir. Şimdi o noktadayız. Son 40 yıldır enflasyon bir sorun olmadı. Altın bir enflasyon riskinden korunma aracı mı? Evet, portföyünüzü ve servetinizi çeşitlendirdiği ve servetinizin değerini yerel para biriminizden altına çevirdiği sürece.

Jeff Christian, tüm dünyada enflasyon oranınn yükseldiğini ve yatırımcıların yükselmeye devam edeceğini düşündüğü için altına yatırım yaptığını ancak yüksek enflasyonun devam edeceği konusunda yatırımcıların yanıldığını ifade etti. Altının her dönem bir yatırım aracı olduğunu belirtsede her derda deva olmadığını belirtti. Christian'ın açıklamalarına bakıldığı zaman ukrayna rusya arasındaki gerilimin şiddetlenmesi altın fiyatlarını arttırdı ancak bugün tatbikat yapan rus askerlerinin kışlalarına döneceği açıklaması sonrası altın fiyatlarında düşmeler yaşanmaya başlandı.

Jeff Christian: "Altın fiyatları bu seviyelere gelirse şaşırmayacağız"

Christian altın, gümüş ve hisse senetlerinin rekabetçi bir yapıda olduğunu ifade etti. Yüksek enflasyon oranına rağmen altın fiyatlarının 2022 yılında yatay seyredeceğini ifade etti ve  konu hakkında açıklamaları şu şekildedir;

Altına bakış açımız temelde düz olacak ve bence geçen hafta TÜFE açıklandığında gördüğümüz şey, buna mükemmel bir örnekti. Yüksek TÜFE rakamları çıktı, altın keskin bir şekilde yükseldi… ve sonra geldi geri çekildi. Fiyatın çok düşmeyeceğini düşünüyoruz ama ani bir artış da beklemiyoruz. Önümüzdeki 4-5 ay içinde 1.860 dolara yükseliş veya 1.790 dolara düşüş görülse şaşırmayız.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.