Hızlı Hareket Eden Hisseler (Güncel Liste)

Hızlı Hareket Eden Hisseler (Güncel Liste)

Hızlı hareket eden hisseler, Yapı Kredi, Akbank, Kardemir, Emlak Konut GYO hisse senetleri şeklinde sıralanabilir. Hisseler şirketlerin yatırımları ve kar açıklamalarıyla ilgili olduğundan hızlı hareket eden hisseler değişmektedir.

Hızlı hareket eden hisseler, Yapı Kredi, Akbank, Kardemir, Emlak Konut GYO hisse senetleri şeklinde sıralanabilir. Hızlı hareket eden hisseler listesinde diğer önemli şirketlerin hisse senetleri de yer almaktadır. İçeriğimizin devamından listenin tamamına ilişkin bilgileri ve hareketli hisse senetlerine yönelik beklentileri öğrenebilirsiniz.

Hızlı Hareket Eden Hisseler Listesi

Hızlı hareket eden hisseler listesi şöyledir:

 • YKBNK,
 • ISCTR,
 • AKBNK,
 • GARANTI
 • HALKB,
 • SAHOL,
 • KCHOL,
 • KRDMD,
 • EKGYO,
 • ZPLIB,
 • AYDEM
 • VAKBN,
 • ASELS
 • KOZAA

Sıralanan hisseler borsadaki hızlı hareket eden hisseler olarak öne çıkarlar.

SCTR1.42
YKBNK1.40
AKBNK1.39
HALKB1.32
SAHOL1.24
KCHOL1.23
KRDMD1.22
EKGYO1.22
ZPLIB1.21
VAKBN1.19
DOHOL1.14
PETKM1.13
EREGL1.12
THYAO1.12
TSKB1.12
SISE1.11
TTKOM1.10
SASA1.09
ASELS1.09
KOZAA1.08
ZPX301.07
TUPRS1.07
SKBNK1.06
DJIST1.05
HLGYO1.05

Yapı Kredi Bankası Hisse Senedi (YKBNK)

İş Yatırım borsa analistlerine göre, Yapı Kredi Bankasının stratejileri övgüyü hak eder nitelikte. 2015 senesinden bu yana özellikle fonlama yapısında ve kredilerinde küçük ölçekli şirketlere destek sunması başarısını devam ettirmesini sağladı. Analistler Yapı Kredi’nin fonlamada bireysel mevduatlara ağırlık vererek, toptan fonlama yapısını küçülüp, marjlarında yapısal bir güçlenme sağladığını belirtiyorlar.

Öte yandan bilançoyu şartlara göre yönetme kabiliyeti olan bankanın borsa hisse değerlerinde artış oluşması bekleniyor. Analistler, bankanın ilerleyen dönemde %20 ve üzeri öz kaynak karlılığını yakalayabileceğini düşünüyorlar. YKBNK hisseleri için üç senelik kar tahminlerini %67 oranında artıran analistler, bankanın perakende işlere yönelmesiyle elde edeceği başarının hisse değerlerine yansıyacağını düşünüyorlar.

yapi-kredi-bankasi.jpg

Akbank Hisse Senedi (AKBNK)

İş Yatırım analistlerine göre Akbank, 100baz puan üzeri genişleme kapsamında 2022 sonunda güçlü bir karlılık momentumu gösterebilir. Banka, sağlıklı-güçlü kredi genişlemesi, menkul kıymet spredlerine yönelik güçlü kar ivmesiyle öne çıkıyor. Net faiz katkısından yararlanan bankanın, net faiz marjının ise 2022 sonunda 150 baz puan civarında artış yapabileceği konu alınıyor. Uzmanlara göre, AKBNK hisseleri bilançosu daha güçsüz olan bankaların hisselerine göre daha yüksek oranda bir artışı sergileyebilir.

Akbank’ın tüketici kredisi müşterilerine nazaran maaş hesabı müşterileriyle daha fazla çalışması sonucunda ekonomide oluşabilecek sarsıntılardan da daha az etkilenmesi bekleniyor. Uzmanlara göre, hızlı hareket eden hisseler arasındaki AKBNK hisseleri yatırımcılarına orta vadede kazanç sunabilir.

akbank-hisse-senedi-akbnk.jpg

Kardemir Hisse Senedi (KRDMD)

Kardemir yüksek çelik fiyatları ve zayıf TL sayesinde senelik bazda net kar rakamına yönelik artışı yakalamayı başardı. Borsa yatırım analistleri, dalgalı ilerleyen KRDMD hisse fiyatlarında şirketin kar artışına rağmen düşüş bekliyorlar. Çünkü 2022 senesinin sonuna doğru, küresel durgunluk endişeleri kapsamında çelik fiyatlarında düşüş yaşanabileceğini vurguluyorlar. İş Yatırım analistleri, KRDMD için hisse başına hedef fiyat tahminlerini daha önceki 19.38 TL’lik seviyeden 17.40 TL seviyesine çektiler.

kardemir-hisse-senedi-krdmd.png

Emlak Konut GYO Hisse Senedi (EKGYO)

Borsa analistleri Emlak Konut’un satış hacmi sayesinde ön satış gelir hedeflerinin %55 üzerine çıkarak, başarı sergilediğini belirttiler. Yılın ikinci yarısında ise yıllık hedefinin %18 üzerine çıkarak satış geliri elde eden şirketin, faiz indirimi uygulamalarıyla konut satışı üzerinde pozitif etki yaratmaya devam ettiği açıklandı.

Borsa yatırım uzmanlarına göre, EKGYO hisseleri yüksek enflasyon karşısında değer yitirmeyen, orta vadede yatırım için kullanılabilecek hisse senetleri arasında yer alıyor. İş Yatırım analistleri, artık şirketin gerçekleştirdiği gibi şehir dışında yeşillik alanda olan projelerin daha fazla tercih edildiğini, şirketin hisselerinin ilerleyen sürede değerlenebileceğini işaret ediyorlar.

Kentsel dönüşüm ise Emlak Konut GYO şirketinin ve hisse değerlerinin artışını destekleyen diğer bir alan olarak öne çıkıyor. Özellikle yabancıların konutlara olan taleplerindeki artış şirketin sektörünü hareketlendiren ve hisseleri değerlerini destekleyen bir diğer faktör.

İş Yatırım analistleri hızlı hareket eden hisseler arasındaki EKGYO için al-sat önerilerini devam ettirdiklerini, 2022 sonuna yönelik tahmini artış oranı beklentilerinin %54 olduğunu ifade ettiler

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.