Hektaş Hisse Hedef Fiyat 2023, Hektaş Yorum - Hektaş Temettü 2023

Hektaş Hisse Hedef Fiyat 2023, Hektaş Yorum - Hektaş Temettü 2023

Hektaş Hisse Hedef Fiyat, Hektaş geleceği, Hektaş Hisse forum, Hektaş hisse Twitter, Hektaş hedef Fiyat 2022, Hektaş Hisse uzun vade, Hektaş ne zaman bölünecek 2022, Hektaş hisse bölünecek mi? , Hektaş yüzde kaç bölündü?

Hektaş hisse hedef fiyat 2023 başlığı altındaki tahminler anonim analistlerce yapıldı. Borsa analistleri ilgili hisse için iki farklı senaryodan söz ediyorlar. Hektaş yorum kategorisinde ise hissenin kısa ve orta vadede gündeme alabileceği hareketlere değiniliyor. İçeriğimizden Hektaş hissesi 2023 hedef fiyatını, hisseye yönelik yorumları ve beklentileri öğrenebilirsiniz.

Hektaş Şirketi Bilgileri

Hektaş, 1956 senesinde kimyager, eczacı, doktor, ziraat mühendisi kadrosunun tasarruflarıyla beşeri ilaç üretimi ve pazarlaması amacıyla kurulan şirkettir. Şirket tarım ilaçları üretim sektöründe faaliyet gösterir. 1962’de Cevizli’de yer alan üretim tesisini kurmuştur. Bugün baktığımızda bünyesinde çimento, otomotiv, maden, enerji, kimya alanın faaliyeti sergileyen 90’ın üzerindeki şirkete sahip OYAK, Hektaş’ın ortaklarındandır.

OYAK ile ortaklı sağlayan Hektaş 1981 senesinde halka açılmıştır. Sektörde bu ortaklık ile lider pozisyona gelmiş ve ardından Cevizli üretim tesisi kapasitesi müşterilerinin taleplerine yeterli gelmemiştir. Şirket genişlemesi ile birlikte Gebze Organize Sanayi’de modern ve yüksek kapasiteli tesisine geçiş yaparak, üretime devam etmiştir.

Hektaş, ürün portföyünde 250’yi aşkın bitki koruma ve besleme ürünü üretir. Öte yandan hayvan sağlığına yönelik ve yem katkılarına ilişkin pek çok farklı ürünü üreterek, piyasaya sunar. İlaç üretimine ek olarak bitki koruma şirketleriyle ortaklık kurarak doğayı korumaya yönelik projelerde yer alır.

hektas-hisse-bilgileri.png

Hektaş Hisse Yatırımları

Hektaş yatırımları aşağıdaki şekilde sıralanır:

  • Tarım ilacı üretim kapasitesini artırıcı ve iyileştirici projelere yatırım,
  • Yenilikçi ilaçların üretim portföyüne eklenmesine yönelik yatırım,
  • Geliştirme ve araştırma faaliyetlerine ilişkin yatırımlar,
  • Formülasyon geliştirme ve AR-GE çalışmalarına yatırım,
  • Bitki koruma yöntemleri ve stratejileri, teknolojik ekipmanlar için yatırım,
  • Tohum hayvan sağlığı alanlarında sürdürülebilir tarımsal ürün üretimine yönelik yatırımlar,
  • Modern üretim tesislerini artırma, lojistik, teknik servis süreçlerine yatırım,

Hektaş sektöründe daha iyi bir konuma gelebilmek ve doğaya dost projeleri desteklemek amacıyla yatırımlar gerçekleştirir. Hektaş hissesi hedef fiyat 2023 başlığı altındaki iyimser veya kötümser koşullardaki analist tahminlerde bu yatırım faaliyetleri de göz önüne alınarak bir değerlendirme yapılıyor.

hektas-hisse-yatirimlari.png

Hektaş Hisse Gelecekte Ne Bekliyor?

Borsa analistlerinin paylaştığı tahminlere göre Hektaş (HEKTS) hissesi 6 Aralık 2022’de %2.70 değerlenmeye tabi olarak 38,02 TL fiyatına ulaşsa da gelecekte onu iki farklı senaryo bekliyor. Kısacası hissenin değerlenme sürecine girip girmeyeceği tamamen kısa ve orta vadede grafiğe alacağı yeni hareketlere ve dirençleri kırma gücüne bağlı olacak.

Borsa analistlerine göre HEKTAŞ (HEKTS) hissesi 2022’de yakından takip edilmesi gereken bir hisse. Çünkü analistlerin yorumları ışığında, bu yıl dalgalı hareketleri ile ön plana çıktığı anlaşılıyor. Analistler HEKTAŞ hissesi için 37.85 TL ve 39.41 TL seviyelerinin oldukça önemli olduğunu belirttiler. Borsa uzmanları HEKTS hissesinin 2022’de 37.85 TL’nin altına inmesi halinde değer kaybının hız kazanabileceğini aktardırlar. Öte yandan hissede yükseliş trendinin korunması için 39.41 TL’lik 20 günlük ortalamanın üzerine çıkılması gerektiğini aktardılar.

hektas-finansal-tablo.png

Hektaş Hisse Yorum

Hektaş hissesine yönelik yorumlar kapsamında olumlu görüşlerin net bir şekilde öne çıktığını görmek mümkün değil. Daha doğrusu son aylarda borsa analistleri SAHOL, KCHOL, GARAN, TURPS gibi hisseler için oldukça olumlu hedef fiyat tahminleri sundular. Ancak aynı kararlılığa sahip tahminler HEKTS hissesi için gündemde değil.

Borsa yatırım analistlerine göre Hektaş hissesi ancak bir sonraki güçlü direnci kırarak uzun vadeli bir artışı sergileyebilir. Analistler hissenin -3.52 düzeyinde olan momentum indikatörünün hissenin güç kaybına işaret ettiğini belirttiler. Bu konumun satım bölgesine yaklaşan hisse için 100 seviyesine ilişkin referans alanı olarak takip edildiğini aktardılar. Analistlere göre, hisse 6 Aralık’tan 19 gün önce aşırı alım bölgesindeydi ancak doyan fiyat yeni bir düşüşü getirebilir. Tahminler ışığında RSI indikatörü 29.75 TL seviyesinde açıklandı ve hissenin fiyatının birkaç haftalık sürede 30 TL’ye gerileme riski taşıdığı belirtildi. Peki 2023 için senaryoda artış var mı? hedef fiyat ne? İşte detaylar…

Hektaş Hisse Hedef Fiyat 2023

HEKTS hissesi için 2022 sonuna doğru değer kaybı olabileceği yönünde tahmin yapan analistler, ileriye yönelik iki farklı senaryodan söz ediyorlar. Analistlere göre HEKTS hissesi 37 ila 36 TL altına inerse, 30 TL dip seviyesine düşüş olasılığı artabilir. Eğer hisse 39.41 TL’lik direnci aşarsa 2022 sonu için hedef fiyat 41 TL düzeyine ulaşacak. Bu kapsamda Aralık, Ocak aylarında hisse hareketlerinin yakından takip edilmesi gerektiği düşünülüyor. Çünkü 2022 sonuna yönelik 41 TL’lik hedef fiyat senaryosu oluşursa 2023 senesi için yapılan hedef fiyat tahmini 42-45 TL bandında yer alıyor.

Bazı anonim analistler ise Hektaş hissesi hedef fiyat 2023 kategorisi altında tahminlerini sundular. Anonim analist Folka, HEKTS hissesinin kısa vadede 33.47 TL seviyesine düşüş yaşayabileceğini belirtiyor. Anonim analist, SASA’dan daha sağlam bir duruşu sergileyen HEKTS hissesinin 37.56 TL üzerine sıçrayışında doyum noktasına ulaştığını düşünüyor. İlerleyen sürede hissenin fırsatlı bir alım yaratabileceğini 2023 ilk yarısında ise 2022 sonu aksine değer kazanımına konu olarak, 38 TL seviyesini bir kez daha test edebileceğini tahminlerinde aktarıyor.

hektas-hisse-hedef-fiyat.png

Hektaş Hisse Teknik Analiz

Aşağıdaki grafikten hektaş hisse  teknik analizine  ulaşabilirsiniz.

 

 

Hektaş ne zaman bölünecek 2022

Bedelli ve bedelsiz sermaye artırımları sonrası Hektaş'ın mevcut sermayesi 2 milyar 530 milyon TL'ye çıkacak. Bedelsiz sermaye artırımı, geçmiş yıl kaplarından karşılanacak olup bedelsiz pay alma hakkının 12 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşeceği bildirildi.

Hektaş Temettü 2022

Temettü yılın belirli dönemlerinde yatırımcılarına karlarından belirli oranda dağıtması işlemidir. hekteş temettü olarak en son hisse başına  0,1417 kurus  verdi. 2023 yılında ne zaman temettü vereceği tarihi netleşmedi.

hektas-temettu-2022.png

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum