GYA Coin Nedir?, GYA Coin Yorum ve Grafiği?

GYA Coin Nedir?, GYA Coin Yorum ve Grafiği?

GYA Coin, Magikarp’ın Finans ekosisteminin enflasyonist bir tokenidir. Magikarp projesi eğlenceli mekanikler eklenirken topluluğun bir parçası olmak, oy kullanma hakkına sahip olmak ve bu sayede büyük kararlar alırken bunun bir parçası olmak fikrinden doğmuştur.

Pokemon adlı animeden esinlenilerek coin oluşturan Magikarp ekosistemi Absol.Finans ile ortaklık yapmıştır. ERC20 ve BEP20 standartların uygundur. Magikarp’ın Finans’ın piyasaya sürdüğü coinler Gyarados ve Magi’dir. %6 yakma ücreti %3 dağıtım ücreti vardır.

GYA, Magikarp ekosisteminince oluşturulan ve çiftlik sisteminin ana coini olması amacıyla oluşturulmuş enflasyonist bir coindir. GYA coinin oluşturulma tarihi 19 mart 2021’dir. Coin madenciliğine uygun olmayan bu token ilk başta şaka amaçlı oluşturulsa da şu anda değeri $0.0042’dır.

Megikarp GYA coin DeFi özelliğine sahiptir. Defi Decentralized Finance yani merkezî olmayan finans, geleneksel finansal sistemi daha az sürtüşmeyle yeniden oluşturmayı amaçlar. Temelde DeFi, herkes tarafından erişilebilen ve çoğunlukla otomatik bilgisayar programları tarafından yönlendirilen ve giderek daha az merkezî varlıklar ve insanlar tarafından yönlendirilen açık kaynaklı platformlar tarafından oluşturan bir sistemdir.

Yield Farming sistemi ile işleyen ile GYA üzerinden kazanmanın 3 yolu vardır. Yield farming, DeFi kullanıcılarının likidite havuzlarına token kilitlemesiyle kazandıkları ödül anlamına gelir. Bu sistemin işleyişinde kripto parası olan kullanıcı, kendisinde olan kripto paraları hizmet sağlayıcısının havuzuna ekler. Borç verme sistemine benzer. Bu parayla belirli bir süre işleme girilmediğinde belirlenmiş oranda faiz kazanılır. Havuza eklenen kripto paralar eklendikten sonra kilitlenmiş sayılır ve belirli bir süre bu koinlere erişme imkânı yoktur.

Bu yollar su çiftlikleri, türbeler ve yüzme havuzlarıdır.

Bu verim çiftçiliği yöntemlerinin her biri, risk alma potansiyelinize göre kazanç ya da kayıp taşır.

Coin yakma işlemi; coinlerin kalıcı olarak dolaşımdan çıkarılmasıdır. Tüm yakma işlemleri coinlerin ait olduğu blockta bir işlem geçmişine sahiptir, bu da yatırımcılara şeffaflık sağlar. Temel amacı piyasada toplam arzı düşürmektir. Sadece kripto para piyasasında olan bir işlemdir.

Su Çiftlikleri Nedir?

 

Su çiftlikleri, ticaret çiftlerine likit sağlayarak çalışır. Bir havuzuna likit sağladığınızda, LP jetonları alırsınız. Bu yöntemle 2 şekilde kazanırsınız:

 • LP tokenleriniz, o ticaret çiftindeki likit sağlamaya yardımcı olmak için alım satım ücretleri yoluyla kazanmanıza yardımcı olur.
 • Aynı zamanda ekosisteme yaptığınız katkılardan dolayı GYA ile ödüllendirilirsiniz.

Bu sistemden işlem yapmak için izlemeniz gereken yol şudur:

 • GYA ve BUSD'nin eşit değerlerini tutun.
 • Likiditenizi eklemek için exchange.pancakeswap.finance/#/pool adresine gidin
 • Jetonlardan biri olarak GYA'yı ve diğer jeton olarak BUSD'yi seçin. PancakeSwap, LP'ye eklediğiniz her bir jeton için eşit değerlere sahip olmanızı sağlayacaktır.
 • Havuza GYA ve BUSD likiditesi sağlama karşılığında GYA-BUSD LP jetonlarınızı almak için tedariki tıklayın
 • LP jetonlarınızı farm.magikarp.finance/farms adresine girin, henüz yapmadıysanız sözleşmeyi onaylayın ve GYA-BUSD LP jetonlarınızı yatırın.

Çiftliklerin belirli oranlarda maliyetleri vardır. Her LP çiftliğinin kendi depozito ücreti vardır ve GYA alım satımında cüzdanınızdan işlenir. Ayrıca ekosistemin sürdürülür olabilmesi için % 9.09 GYA ücreti vardır.

GYA (GYA) fiyatı, piyasa değeri, tablosu ve bilgiler

[mcrypto id="25864"]

Yüzme Havuzları Nedir?

Yüzme havuzlarından para kazanmak için ise yapmanız gereken tek şey şudur:

 • Yeterli GYA tutun
 • magikarp.finance/pools adresine gidin
 • GYA ödülleri kazanmak için GYA'nızı yatırın

Bu işlemde stake etme üzerinden yine depozito ücreti uygulanır. Ayrıca para çekme işlemi yapılırken ödüller üzerinden vergilendirilen bir ücret vardır ve bu 2 ücret GYA geri alımı ve pazarlama amacıyla kullanılmak üzere geliştirici cüzdanlarına gönderilir.

Mabetler Nedir?

Mabetler, Magikarp ekosisteminin en son özellikleridir. Mabetlerden MAGI ya da BNB kazanılmaktadır. MAGI, Magikarp eksosisteminin bir diğer coinidir. Daha önce yapılmamış bir kavram olan maketler de ödül havuzu kapsamındadır. İlk olarak geliştirici tarafından doldurulur. Oyundan çıkmak için gereken ücret -%99’dur.

Bununla birlikte, bu% 99 ücret, bu konsept deneysel olduğu için ince ayarlara tabidir. GYA arzı düşük olduğunda manuel olarak düşürülecek ve piyasada aşırı GYA arz edildiğinde maksimum% 99'a yükseltilecektir.

Mabet için belirlenmiş;

 • Etap 0’dan 5000 GYA ‘ya yakma ücreti %50
 • etap için 5000’den 10.000 GYA’ya yakma ücreti %40
 • etap için 10.000-20.000 GYA yakma ücreti %35
 • etap 20.000-40.000 GYA yakma ücreti %30
 • Final etabı için 40.000 ve üzeri GYA yakma ücreti %20 indirimli olacaktır.

 

Tapınak özelliği deneyseldir ve yayınlandıktan sonra yalnızca 24 saat çalışır. Başarılı olursa yeni Mabetler açılacaktır.

Magikarp Finance (GYA) Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Magikarp Finance, Binance ana ağında yayında olan bir coindir. GYA için belirteç adresi “0x9458784486fb00c2d1a8740d5579207c42dbd602” şeklindedir. Bundan farklı bir adresle sözleşmeyle başka bir jeton satın almamaya dikkat edilmelidir çünkü adresler kolayca taklit edilebilir.

Cüzdanınızda işlem ücretlerini karşılamaya yetecek kadar BNB bulunduğundan emin olunmalıdır. Önce büyük kripto para birimlerinden birini satın almanız gerekecek, genellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB) ya da benzeri coinler tercih edilebilir. İtibari para yatırma işlemlerini kabul eden en büyük kripto borsalarından güvenilir bir tanesini tercih etmek gerekir. Tercihinizi yaptıktan sonra internet sitesine girerek kayıt aşamalarını tamamlamanız gerekir. Bu sürecini bitirdikten sonra, bir ödeme yöntemi eklemeniz istenecektir. Burada bir kredi, banka kartı ya da banka havalesi kullanmayı seçebilir ve hesabınıza para atarak Magikarp Finance GYA coin alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.