Garanti (GARAN) Hisse Hedef Fiyat 2023 | GARAN Hisse Yorum |  GARAN Temettü 2023

Garanti (GARAN) Hisse Hedef Fiyat 2023 | GARAN Hisse Yorum | GARAN Temettü 2023

GARAN Hisse Tahmini, Garanti hisse yorumları, Garanti hedef fiyat, Garanti hisse temettü 2022, Garanti hisseleri neden düşüyor, GARAN Hisse Yorum bilgileri yer alır.

GARAN hissesi hedef fiyat 2023 kategorisinde değer kazanımına yönelik tahminler ön plandadır. GARAN hissesi hakkında yorum yapan analistler, Garanti BBVA’nın kar marjına yönelik başarılı projeleriyle hisse fiyatlarına destek olabileceğini açıklıyorlar. 2022 senesi içerisinden GARAN hissesi için en güncel yorum ve hedef fiyat tahminleri ise İş Yatırım tarafından yapılıyor. İçeriğimizin devamında GARAN hedef fiyat 2023 verisini, Garanti BBVA’nın açıklanan yatırımlarını ve hisseleri hakkında gündeme gelen yorumları sizlerle paylaşıyoruz.

Garanti BBVA Bankası

Garanti BBVA Bankası, 1946 senesinde Ankara’da kurulmuştur. 2022 yılının 31 Martın’da ise 953 milyar TL’ye ulaşan konsolide aktif büyüklüğüyle, Türkiye’nin ikinci en değerli ve özel bankası olmuştur. Önemli gelişmelere, ödüllere, yeniliklere konu olan banka, çağın olanaklarını herkese sunma hedefindedir. Bankanın ürünleri, kampanyaları sosyal medya hesaplarından tüm müşterilerine duyurulur. Garanti BBVA tarafından satışa sunulan gayrimenkuller bankaya başvurularak satın alınabilmektedir.

Garanti BBVA, ticari, kurumsal, KOBİ, özel, bireysel, yatırım bankacılığı, ödeme gibi sistemlerin tümü dahil olmak üzere bankacılık sektörünün her kolunda hizmet sunar. Şube ve ATM ağı, iletişim kanalları, müşterilerine daha iyi hizmet vermek için oluşturulmuştur.

garanti-bbva-bankasi-sirket-bilgisi.png

Garanti BBVA Bankası Yatırımları

Garanti BBVA Bankası yatırımları hakkında detaylar şu şekildedir:

  • Yatırım insan kaynakları yönetimine yönelik, müşterilere daha iyi destek sunabilmek adına yatırımlar,
  • Kurumsal finansman, araştırma sermaye piyasaları aracılık faaliyetleri, hazine ürünleri hizmetleri alanlarında yatırımlar,
  • Forex piyasasında yerli ve yabancı müşterilere daha iyi hizmet vermek için operasyonel ve teknolojik yatırımlar,
  • Mobil uygulamaların iyileştirilmesi yönelik yatırımlar,
  • Masfen enerji ile enerji arzını sürdürülebilir kılmak adına GES projeleri finansmanına yönelik protokolün imzalanması,
  • BlindLokk iş birliği ile görme engellilere engelsiz bir bankacılık deneyimi sunan projenin hayata geçirilmesi,
  • Hepsiburada’nın kadın girişimcileri ile yapılan iş birliği ve onları desteklemeye yönelik finansman ayrılması,
  • KOBİ’lere özel hizmetlerin iyileştirilmesi adına yeni yatırımlar,
  • İşletmelere destek programı projesinin hayata geçirilmesi,

İlgili alanlarda ilgili yatırımlar Garanti BBVA tarafından yapılmıştır. Şirkete güç katabilecek bu yatırımlar aynı zamanda GARAN hissesi hedef fiyat 2023 başlığı altındaki tahminlerinde pozitif yöne evrilmesini sağlıyor.

garanti-bbva-bankasi-yatirimlari.png

GARAN Hissesini Gelecekte Ne Bekliyor?

GARAN hissesi ve Garanti BBVA bankası hakkında geleceğe yönelik tahminlerini sunan İş Yatırım, olumlu ifadelere imza attı. İş Yatırım’a göre, Garanti BBVA’nın 2022 yılı net karı 30 milyarı aşabilir ve öz kaynak karlılığı ise %30 artış sergileyebilir. Tabi bu faktörler GARAN hisseleri için de bir katalizör görevi görüyor.

Uzmanlar Garanti’nin 2022 sonu bütçesinin oldukça muhafazakar şekilde hazırlandığını belirtiyorlar. Ancak onlara göre bu bankaya ve hisselerine avantaj sağlayacak. Çünkü muhafazakar ayarlanan bütçe planı, Merkez Bankası’nın faiz artırım hamlesinin gelmesi halinde avantajlı bir koşulun bankaya yansımasını sağlayabilir.

Uzmanlara göre, GARAN hisselerini gelecekte özellikle 2023 senesi başında değerlenme bekliyor. TL kredilerden, kredi komisyon gelirlerindeki %25’lik artıştan beslenebilecek olan hisselerin, 2023’de satın alım taleplerine konu olabileceği aktarılıyor.

GARAN Hissesi Yorum

İş Yatırım analistlerinin yorumlarına göre Garanti Bankası’nın net faiz marjı artış kapsamında %5’in üzerine rahatlıkla çıkış yapabilir. Bunun sebebi ise bankanın, yüksek Pazar payına sahip olması ve fonlama maliyetlerinin çeşitlendirilme sayesinde düşük tutulabilmesi. Bu iki farklı faktör ise GARAN hisselerinin artışına destek sağlayabilecek detaylar olarak görülüyorlar.

Uzmanlar Garanti BBVA’nın TÜFEX menkul kıymetler portföyünü barındırmasına rağmen, yüksek kredi spredlerine bağlı olarak marj atışında önde giden bankalar arasına gireceğini tahmin ediyorlar. İş Yatırım analistleri, GARAN hissesi artış tahminlerinin sadece kar marjlarının artışına yönelik beklentiden kaynaklanmadığına da değiniyorlar. Bankanın güçlü bir komisyon ücreti tabanı olduğunu ve bu tabanın kar momentumuna önemli bir ek destek verdiğini vurguluyorlar. Borsa analistlerine göre, GARAN hisseleri 2023 senesine giriş yapıldığında rekor artışa konu olabilecek hisse senetleri arasında.

garanti-hisse-yorum-tahmin.png

GARAN Hisse Hedef Fiyat 2023

GARAN hissesi hedef fiyat 2023 başlığı altında çarpıcı bir tahmin İş Yatırım tarafından yapıldı. İş Yatırım analistleri, GARAN hissesine yönelik hedef fiyat beklentilerini revize ederek yükselttiler. GARAN hissesinin 2023 hedef fiyat verisi daha önce 20 TL olarak açıklanmıştı. Yeni hedef fiyat verisi ise 30 TL olarak kamuoyuna sunuldu.

garanti-hedef-fiyat-2023.png

Hedef fiyata ilişkin değerlendirme başlığı altında, “GARAN için net kar ve özkaynak tahminlerimizi yukarı çekiyoruz. Hedef fiyatımı 20’ten 30 TL’ye çıktı. 2022 tahminlerimize göre ise GARAN 1.9XF/K ve 0.6xF/DD çarpanlarıyla işlem görüyor. F/K çarpanı ise gelişmekte olan ülke emsallerine göre %79 iskontoya işaret ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

GARAN Hisse Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikte garanti hisse teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

Temettü veren hisseler yatırımcıların başat yatırımlarından biri olmaktadır. Belirli şirketler yılın belirli aylarında yatırımcılarına belirli oranda karından pay dağıtmaktadır. Garanti temettü verilerine baktığımızda 2022 yılında mayıs ayının 25'inde hisse başında 0,3113 lira temettü verdiğini görülüyor. Garanti temettü 2023 ise tahmini olarak nisan yada mayıs ayında dağıtılması bekleniyor

garanti-hisse-temettu.png

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.