Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2023

Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2023

Dolara en yüksek faiz veren bankalar oldukça araştırılıyor. Ülkemizde son yıllarda dolar ciddi bir artış gösterdi. Piyasayı yakından takip eden yatırımcılar, birikimlerini dolara yönlendirdi bile. Ancak günümüzde dolar artmaya devam ediyor

Ülkemizde doların artışı engellenemiyor. Bu hareketlilikten faydalanarak kar elde etmek isteyen yatırımcılar dövize yatırım yapıyor. Peki, dolara en yüksek faiz veren bankalar hangileridir? Bu yazımızda dolara yüksek faiz veren bankalarıı bir araya getirdik.

Dolara en yüksek faiz veren bankalar oldukça araştırılıyor. Ülkemizde son yıllarda dolar ciddi bir artış gösterdi. Piyasayı yakından takip eden yatırımcılar, birikimlerini dolara yönlendirdi bile. Ancak günümüzde dolar artmaya devam ediyor. Bu nedenle küçük yatırımcılar da dolara yatırım yapmaya devam ediyor. Ancak dolar yatırımını hem bir bankanın güvencesi altında korumak hem de daha fazla kar elde etmek isteyen yatırımcılar, dolara en yüksek faiz veren bankalar araştırması yaparak banka tercihini gerçekleştiriyor. İşte ülkemizde dövize en yüksek faizi veren bankaların listesi…

Dolara En Yüksek Faiz Veren Banka 2023 Listesi

Dolara en yüksek faiz veren bankalar nelerdir diye oldukça fazla araştırma yapılıyor. Çünkü dolar yatırımın banka güvencesi altında saklayan yatırımcılar aynı zamanda en yüksek faiz getirisiyle de birikimlerini arttırmak istiyor. Elbette ki bir bankada döviz hesabı açmadan önce, hangi banka dolara ne kadar faiz veriyor diye araştırılması tavsiye ediliyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda ise Fibabanka, Alternatifbak ve Odebank’ın dolara en yüksek faiz veren bankalar arasında olduğunu gördük.

1- Odeabank

Odeabank, müşterilerine sunduğu faiz oranlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Mevduat hesaplarında avantajlı faiz oranları ile müşterilerini memnun eden Odeabank, bir yatırım hesabı olan dolar hesabında da avantajlı faiz oranını sunuyor. Odeabank, banka bünyesinde ilk defa hesap açacak olan müşterilerine USD mevduatında %2,75’e varan faiz oranını sunuyor.

2022/09/18/altin-dolar.jpg

2- Alternatifbank

Dolara en yüksek faiz veren bankalar arasında Alternatifbank da yer almaktadır. Alternatifbank’ta e-mevduat ve mevduat olmak üzere iki farklı USD hesabı açılabilmektedir. E-mevduat USD hesabında banka, müşterilerine 1 yıllık vadede; 50.000 USD’ye kadar yüzde 1.1, 50.000 ile 250.000 USD’ye kadar yüzde 1.25, 250.000-1.000.000 USD’ye kadar da yüzde 1.4 faiz uygulamaktadır. Mevduat USD hesabında ise 1 yıllık vadede yüzde 0.86 faiz oranı uygulanmaktadır.

2022/08/30/dolar-gumus.jpg

3- Fibabanka

Fibabanka da müşterilerine dolar mevduat hesabında yüksek faiz uygulayan bankalar arasındadır. Fibabanka Kiraz Hesap kapsamında, USD cinsinden mevduat hesap açan müşterilerine Hoş geldin faiz oranını avantajlı bir şekilde sunmaktadır. Bankaya gelerek ilk defa USD mevduat hesabı açan kişilere Fibabanka %2 faiz vermektedir. Banka ile daha önce çalışmış olan kişilere ise dolar hesabı faiz oranı %0.70’den başlatılmaktadır ve %1.40’a kadar çıkmaktadır.

2022/08/31/fon-hisse-emeklilik-artis-yukselis.jpg

4- Enpara

Enpara da dolara en yüksek faiz veren bankalar arasında bulunmaktadır. Bankanın USD mevduat hesabı için verdiği faiz oranları, mevduatın büyüklüğüne ve de vade süresine göre değişmeketdr. Bu bağlamda; dolar hesabı faiz oranları %0.50’den başlamakta ve %1.00’e kadar çıkmaktadır.

2022/08/31/hisse-grafik.jpg

5- Garanti BBVA

Garanti BBVA da dolara en yüksek faiz veren bankalar arasında bulunmaktadır. Garanti BBBV’da da e-mevduat ve mevduat olmak üzere iki farklı şekilde USD cinsinden hesap açılabilmektedir. Banka, e-mevduat USD hesabında günlük olarak da faiz vermektedir. Günlük olarak %0.01’den başlayan USD faiz oranı, %0.10’a kadar çıkmaktadır. Özellikle USD birikimlerinden günlük kazanç elde etmek isteyen kişiler, Garanti BBVA’yı sıklıkla tercih etmektedir.

2022/09/26/fon-hisse-emeklilik-artis-yukselis.jpg

6- İş Bankası

Türkiye İş Bankası da müşterilerinin vadeli USD mevduat hesabı açmasına ve birikim yapmasına imkan tanıyan bankalar arasında bulunmaktadır. İş Bankası, vadeli dolar hesabı faiz oranları vade süresine göre değişmektedir. Yüde 0.06’dan başlayan dolar hesabı faz oranı, yüzde 0.10’a kadar çıkmaktadır

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.