Bu Şirket Yüzde 200 Oranında Bedelsiz Pay Dağıtımı İçin SPK’ya Başvuru Yaptı

Bu Şirket Yüzde 200 Oranında Bedelsiz Pay Dağıtımı İçin SPK’ya Başvuru Yaptı

Link Bilgisayar, mevcut sermayesini yüzde 200 oranında artırmak amacıyla SPK’ya başvuruda bulundu.

Günümüzde Link Bilgisayar ismi artık bir başarı ve güven simgesi haline gelmiştir. Şirket, iş dünyasında sağlam adımlarla ilerlemeye devam ederken, yeni bir adım daha atmış ve yüzde 200 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmek amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurmuştur. Bu stratejik hamle, şirketin büyüme yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olarak göze çarpmaktadır. İşte detaylar:

Sermaye Artırımı Süreci

Link Bilgisayar’ın yönetime başvurusuyla ilgili kritik detaylar şöyle sıralanabilir; mevcut 11.000.000 TL olan sermayesini, 33.000.000 TL’ye yükseltmeyi hedefliyor. Böylelikle, şirket sermayesinde yüzde 200 oranında bir artış hedeflenmektedir. Bu artış, şirketin daha büyük projelerde yer alabilmesini ve pazardaki rekabet gücünü artırabilmesini sağlayacaktır.

link-bedelsiz-1.png

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklama şu şekildedir;

Şirketimizin 08.09.2023 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında; alınan karar gereğince, 11.000.000,-TL olan Şirket ödenmiş sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 33.000.000,-TL’na çıkarılması amacıyla Şirket Esas Sözleşmesinin “Sermaye” başlıklı 6’ncı maddesinin tadil metnine onay alınması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na bugün itibarıyla başvuru yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.