Bebek Hisseler 2023

Bebek Hisseler 2023

Bebek hisseler 2023 başlığı altında 2023 yılında değer kazanması beklenen ve tarihsel çabaları ardından sonunda daha önceki fiyat seviyelerini kırabileceği düşünülen bebek hisseler hakkında bilgi sunuyoruz.

Bebek hisseler 2023 başlığı altında 2023 yılında değer kazanması beklenen ve tarihsel çabaları ardından sonunda daha önceki fiyat seviyelerini kırabileceği düşünülen bebek hisseler hakkında bilgi sunuyoruz. Bu hisseler arasında Fonet Bilgi Teknolojileri ve Gediz Ambalaj şirketlerine ait hisseler dikkat çekiyor. İçeriğimizde artış yapabilecek bebek hisseler ve şirketler, kolay ve hızlı primlenecek 4 bebek şirket, 20 kat artış potansiyeline konu olan bebek hisseler, bebek hisselerin fiyat tahminleri hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Bebek Hisse Nedir?

Bebek hisse, borsada mantığı oldukça önemli olan bir kavram. Bebek şirket, herhangi bir sektörde faaliyete başladığından beri altyapı alanında önemli yatırımları gerçekleştirmeye devam etmiş, sabırla pazarda ismini kuvvetlendirmeye çalışmış ve artık değer kazanımına ilerleyebilecek olan firmadır. Bebek hisselerin en büyük özellikleri tarihsel bazdaki fiyatları çok yüksek olmasa da gelecek beklentilerinde sektörün üzerinde artış yapması öngörülen hisseler olmalarıdır.

Kolay ve Hızlı Primlenecek 4 Bebek Şirket

Kolay ve hızlı primlenecek 4 bebek şirket, analistlerin paylaştığı son verilere göre şu şekilde listeleniyor.

  • Fonet Bilgi Teknolojileri,
  • Gediz Ambalaj Sanayi,
  • BMS Çelik Hasır Sanayi,
  • Bilici Yatırım Sanayi,

İlgili şirketlerin borsaya arz olmuş hisselerinin 2023 ve 2024’te yakın takibe alınması öneriliyor.

Fonet Bilgi Teknolojileri Hissesi

Fonet Bilgi Teknolojileri şirketi, sağlık sektöründe bilişim teknolojilerinin kullanılması ve uluslararası standartlara uyumlu hizmet sunan sağlık kuruluşlarının var edilmesi için çalışma yürütür. Gelişen teknolojik şartlara uygun arge çalışmalarıyla öne çıkan şirket, sağlık sektöründeki dijitalleşme sürecine öncülük etmeyi hedefliyor.

Borsada hisseleri halka arz edilen Fonet Bilgi Teknolojileri, hastane, laboratuvar bilgi sistemleri, görüntü arşivleme ve iletişim sistemleri, hastaneler arası entegrasyon araçları, operasyonel iş zekası gibi pek çok farklı ürününü sağlık sektörüyle buluşturuyor. Borsa yatırım uzmanları iş sahası açısından geleceği hedefleyen bu şirketin hisselerinin 2023 sonunda değer kazanabileceğini düşünüyorlar.

Tradingview üzerinden teknik analiz paylaşımında bulunan borsa analistlerinin geniş bir kısmı FONET hissesinin 3 Şubat 2023 tarihinde önemli bir hareketi kayda geçirdiğini işaret ettiler. İlgili tarihte hisse beklenen kanal temasını gerçekleştirerek ilerleyen günlerde yeşil alanda işlemi başlattı. Peki bundan sonrası için hisseye yönelik beklentiler nasıl şekilleniyor? İşte yanıtı…

  • 12 Şubat 2023’de 11.61 TL olarak güncel fiyatı tabloda yer bulan hisse için kritik düzeyler açıklandı. Analistlere göre FONET için önümüzdeki ay içerisinde 7.50 TL, 9.05 TL, 12.33 TL, 12.50 TL ve 17 TL seviyeleri kritik noktalar olacak.
  • Depreme ilişkin gelişmeler ardından analistler FONET hissesinin seçim öncesi süreçte 9.05 TL seviyesine aşağı yönlü düzeltme yapmasını bekliyorlar.
  • Seçimler ardından bazı ekonomik politika değişikliklerine ilişkin beklentisi olan analistler, değişiklikler ile birlikte bebek hisseler 2023 listesindeki FONET hissesinin 12.50 TL’lik direnci kırarak 17 TL seviyesini test edebileceğini öngörüyorlar.

Kısacası FONET için 2023 sonu senaryosunda değer kazanımı beklentisi ön planda yer alıyor.

Gediz Ambalaj Sanayi Hissesi

Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören Gediz Ambalaj Sanayi A.Ş 1982 senesinde kurulmuştur. Borsa analistleri GEDİZ hissesini bebek hisseler arasında değerlendiriyorlar ve geleceğinin parlak olacağını tahmin ediyorlar. Gediz Plastik, kalite yönetim sistemleriyle, İtalyan malı üretim hatlarıyla, levha şekillendirme üniteleriyle, geri dönüşüm tesisleriyle dikkat çeken, Avrupa’nın en büyük pp levha üreticisi şirketlerinden biridir.

GEDİZ hisse fiyatı 12.02.2023 için 26.38 TL seviyesinde tabloya gelirken, beklentiler ilerleyen aylarda fiyat artışı yaşaması yönünde şekilleniyor. Tradingview üzerinden teknik analist paylaşan analistler, GEDİZ hissesinin 20 Ocak 2023’de Fibo desteğine çekildiğini daha sonra destekten bir hareketle yukarı yönlü kırıldığını işaret etmişler. Hisse için “AL” sinyali veren analist sayısının daha fazla olduğu görülürken, 2023 Şubat ayı sonu için 25 TL’lik hedef fiyat verisinin işaret edildiği görülüyor. Analistler hisseden Şubat sonunda kısa vadeli geri çekilme beklerken 2023 Mart sonu için artış senaryosunu ve 32.66 TL’lik alanın üstünü işaret ediyorlar.

BMS Çelik Hasır Sanayi ve Ticaret Hisseleri

BMS Çelik Hasır Sanayi ve Ticaret Şirketi, 120 bin ton üzeri senelik üretim hacmine bağlı olarak başarı bulunan demir-çelik ve hasır ürünleri üretim fabrikasıdır. Kendisini teknolojik gelişmeye ayak uyduran, üretim kapasitesini sürekli yükselten, dünya kalite standartlarına uygun çelik üretimine bağlı kalan bir şirket olarak tanımlıyor. Borsa analistleri şirketin çevre dostu politikalar izlediğini, 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yaptığını ifade ederek, geleceği olan bebek hisselere sahip olduğunu savunuyorlar.

BMSCH hissesi güncel verilere göre, 12 Şubat 2023’te 14.06 TL’den fiyatlanmaktadır. Hisse grafiği üzerinden analiz gerçekleştiren borsa analistleri geride bıraktığımız günde BMSCH’nin 9.50 TL civarında ATH desteği bulduğunu açıkladılar. İlerleyen haftalarda hissenin sırasıyla orta ve uzun vadede bayrak hedefleri yakalayabileceği, fincan-kulp formasyonu sergileyerek artışa gidebileceği vurgulandı. Kırılması beklenen bayrak hedefler ise 15.91 TL ve 19.59 TL olarak işaret edildi. Hissenin 2023 sonuna doğru 24 doları test edebileceği ancak Mart ayı başında aşağı yönde 13.80 TL’yi test edip ardından yükselişe geçebileceği ifade ediliyor.

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş Hissesi

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret, turizm, tekstil ve enerji olmak üzere 3 ana sektörde faaliyet sergiliyor. Bilici Yatırım aslında teknolojisi, entegre tesisleri, güçlü finansal yapısıyla yatırımcılarına sürdürülebilir getiri sağlamayı hedefleyen bir şirket. İplik büküm, kumaş boyama, güneş enerjisiyle elektrik üretimi gibi pek çok alanda hizmet veren şirketin hisseleri gelecekte artış beklenen bebek hisseler arasındalar.

BLCYT hissesi 12 Şubat 2023’de 12.63 TL’lik fiyatı tabloya alıyor. Borsa analistleri ise hissenin 17.32 TL üzerinden Mart kapanışı yapmasını bekliyorlar. Anonim analistlerden MyForex, hissenin teknik analizinde 14.00 ve 16.00 TL rakamlarını kırılabilecek seviyeler olarak paylaştı. Hisse grafiğinde işaretli kırılım alanının 15.84 üstü kapanışlarda takip edilebileceğini, 15.84 ve 17.32 TL üzeri kapanışlar için 2023’de hedefin 21.93 TL olacağını işaret etti.

20 Kat Potansiyeli Olan 3 Bebek Hisse

Analistlerin 2023 ve 2024 yılı için 20 kat artış potansiyeli taşıdıklarını tahmin ettikleri bebek hisseler aşağıdaki şekilde sıralandı.

  • Pardus Girişim Hissesi,
  • Consus Enerji İşletmeciliği hissesi,
  • Aztek Teknoloji Hissesi,

Bebek hisseler 2023 kategorisindeki ilgili hisselerin 20 kat artış potansiyelini orta vade için taşıdıkları düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.