Riskli Müşteriye Kredi Veren Banka: Zor Durumda Olanlara Kredi

Riskli Müşteriye Kredi Veren Banka: Zor Durumda Olanlara Kredi

Bu içeriğimizde riskli müşteriye kredi veren banka diğer bir ifadeyle kredi notu 800-900 puan olanlara kredi veren bankalar hangileri aktarıyoruz

Bu içeriğimizde riskli müşteriye kredi veren banka diğer bir ifadeyle kredi notu 800-900 puan olanlara kredi veren bankalar hangileri aktarıyoruz. Gelirsiz ve 600 puana sahip olan, orta riskli kredi notu bulunan kişilerin kredi taleplerini değerlendirmeye alan bankalar hangileri makalenin devamından öğrenebilirsiniz.

Riskli Müşteriye Kredi Sunan Bankalar Hakkında

Riskli müşteriye kredi veren banka, kişilerin kredi notlarına göre kredi onayını sunmaktadır. Kredi notlarına ilişkin detaylar ise şu yöndedir:

 • Kredi notu 0-799 arası olan kişiler en riskli müşteri gurubuna girmektedir.
 • Bankalar 0-799 arası kredi notuna sahip olanlara kredi onayı vermez.
 • Kredi notu 700-1099 arasında olanlar orta riskli müşteri gurubunu oluştururlar. Bu kişilerin kredi çekme onayını alma olasılıkları düşüktür. Bazı bankalar değerlendirmeler sonunda ilgili aralıkta kredi notu bulanlara kredi sağlayabiliyorlar.
 • 1500-1699 arası kredi notuna sahip kişiler, istedikleri bankadan kredi kullanabilirler.
 • 1700-1900 arası kredi notu olanlar ise düşük faizli kredileri çekmek için daha rahat şekilde onay alırlar.

8000-900 puan arasında kredi notu bulunanlar yine orta riskli guruba dahildirler. Kredi onayı alma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Eğer bu guruptakiler emekli müşteriler ise kredi çekmek istedikleri bankaya emekli hesaplarını taşıyarak daha rahat kredi kullanım onayı alırlar.

Öncelikle PTT ile anlaşmalı olan Aktif Bank kredi notu orta riskli olan emeklilere kredi vermektedir. Emekli maaşlarını PTT şubesine taşıyanlar, orta riskli kredi notuna sahip olmalarına rağmen 83 yaşına kadar kredi kullanabiliyorlar.

Orta Riskli Müşteriye Kredi Veren Bankalar

Kredi puanı orta riskli olanların kredi çekebilecekleri bankaların başında Burganbank gelir. Kredi notu orta riskli devlet memurları kredi çekmek için ilk olarak maaş hesaplarının bulunduğu bankaya başvurmalıdırlar. Ya da kredi çekmek istedikleri bankaya maaş hesaplarını taşıdıktan sonra kredi başvurusu yapmaları onay alma olasılığını yükseltecektir. Orta riskli kredi puanına kredi veren bankalar şunlardır:

 • Odeabank,
 • Burganbank,
 • Aktifbank,
 • City Banka,
 • Finansbank,
 • Alternatifbank,

Riskli müşteriye kredi veren banka seçeneklerinin müşteri sayıları diğer bankalara göre daha az olduğu için orta riskli kredi puanına sahip müşterilere kredi sunma olasılıkları yüksektir. Kredi notu orta seviyede ise diğer katılım bankalarından yada devlet bankalarından gelir belgesi, kefil veya ipotek sunularak kredi almak mümkün olur.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar bulunsa da her bankadan kredi onayını alabilmeniz için iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bankalar kredi verme aşamasında kredi çekecek kişinin gelirine ve kredi notuna bakarlar.

 • Kredi notu orta-yüksek riskli müşterilere her banka kredi onayı vermez. Bazı bankalar emekli olmak, mevduat hesabına sahip olmak, memur maaş hesabına sahip olmak gibi şartları sağlayanlara kredi notları orta riskli olmasına rağmen kredi sunuyor.
 • Orta riskli kredi notuna sahip olanlara, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Odeabank, Akbank kredi sunabiliyor.

İlgili bankaların herhangi bir şubesine ziyaret sağlayarak kredi kullanım şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi çekmek isteyen kişinin yaşından büyük olması bunun yanında 6 ay sigortalı şekilde bir iş yerinde çalışmış olması gerekmektedir. Çalışma süresince maaşı hesabına düzenli şekilde yatırılmış olmalıdır.

Ziraat Bankası yukarıdaki şartları sağlayan ve kredi notu orta riskli görülen kişilere 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunar. Krediye başvuru bankanın şubelerinden veya internet bankacılığı adresinden yapılır. Ziraat Bankasından kullanacağınız kredinin şartları başvuru sağladığını şubece aktarılan detaylara göre değişebilmektedir. Bazı şubeler başvuru sırasında kredi notu orta riskli müşterilerden kefil talep eder.

Odeabank ve TEB Kaç Puana Kredi Veriyor?

Odeabank, orta riski kredi notuna sahip olanlara kredi verir. İlgili kredi için %3.45 oranında faiz uygularken, vade süresini maksimum 36 aya kadar tanımlar. TEB Bankası da riskli müşteriye kredi veren banka seçenekleri arasında bulunur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.