40 Kat Gidecek Hisseler 2024

40 Kat Gidecek Hisseler 2024

40 kat gidecek hisseler hakkında uzmanların görüşleri ve teknik analiz verileri kapsamında yükselmesi beklenen hisseler ele alınmıştır.

40 kat gidecek hisseler listesinde ORGE, TATGD, SAHOL, YKBNK hisseleri yer bulmuştur. Anonim analistler ORGE, TATDG hisselerinin 2024’te artışa gidebileceğini, önemli finansal kurumların analistleri ise SAHOL ve YKBNK hisselerinin 2024 de 40 kat artışı yapabileceklerini ifade ediyorlar. İçeriğimizin devamından ilgili hisseler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

40 Kat Gidecek Hisseler

 • ORGE,
 • TATGD,
 • SAHOL,
 • YKBNK
 • NTGAZ
 • PRKAB
 • AKBNK
 • GARANTI
 • VAKBN,
 • ASELS
 • KOZAA
 • BİOTREND

ORGE Enerji Elektrik Hisse Senedi (ORGE)

Anonim borsa yatırım uzmanlarına göre 2024 yılında 40 kat artışı sergileyebilecek olan hisseler arasında ORGE hisseleri bulunuyor. ORGE hisse senetleri dalgalı hareketleri ile dikkat çekiyorlar. Ancak ORGE hissesinin tarihsel bazda yakaladığı tepe noktalarından birini 2024’te sergileyebileceği ifade ediliyor.

ORGE hisseleri için piyasa değeri 2.249,6 milyon TL iken şirketin net borcu 60.8 milyon TL’dir. Yabancı yatırımcı oranı %9.13 olan hisselerin Kasım ayındaki dalgalanmalar ardından değer kazanımını yakalamayı başardığı biliniyor. PD/DD oranının 4.4 olması açısından hisselerin bir miktar yüksek fiyatlandığı işaret edilse de geleceğe yönelik tahminlerde şirketin faaliyet alanına olan ilgi kapsamında karlılık oranını yükseltebileceği düşünülüyor. Enerji sektöründe yer alan ORGE’nin 28 liralık hisselerinin 40 katına 2024’de sıçrayabileceği tahminlerde yer buluyor.

orge-enerji-elektrik-hisse-senedi-orge.jpg

Tat Gıda Hisse Senedi (TATGD)

TATGD hisse senedi yine 2024 senesinde 40 kat artışlı bir fiyatı sergilemesi beklenen hisseler arasındadır. TATGD hisseleri piyasa değeri 4.920,5 milyon TL iken şirketin toplam borç tutarı 1.464 milyon TL olarak açıklanmıştır. %14 üzeri yabancı yatırımcı oranına sahip hisselerin 2022 senesi içerisinde değer kayıplarına daha fazla konu olması bekleniyor. 2024 senesinin ilk çeyreğinde dalgalı seyri ön plana alabileceği tahmin edilen hisselerin, ikinci yarıda artışı sergileyebilecekleri işaret ediliyor. Son 3 aylık hareketlerindeki düşüş öncesi, hisse başına maksimum 36 TL’lik değişimi artış yönünde yapmayı başardığı da analistlerce gözden kaçırılmamış.

tat-gida-hisse-senedi-tatgd.png

Sabancı Holding Hisse Senedi (SAHOL)

SAHOL hisseleri 2023 içerisinde 40 kat gidecek hisseler arasında görülüyor. Özellikle Sabancı Holding iskontosunun orta ve uzun vadeli şartlarda artışı sağlamaya uygun temeli oluşturduğu aktarılıyor. Borsa analistlerine göre SAHOL hissesi, Sabancı Holding’in Teknosa ve Carrefoursa yapılanmalarından gelen karlara, yüksek satış oranına, Çimsa tesislerin elden çıkarılması ardından daha fazla kar getirici solo nakit pozisyonların güncellenmesine bağlı olarak güç kazanabilir. 2023 senesinde yatırımcıların tercih edeceği hisseler arasında ilk sırada yer alabilir.

sabanci-holding-hisse-senedi-sahol.jpg

yapi-kredi-hisse-senedi-ykbnk.jpg

Yapı Kredi Hisse Senedi (YKBNK)

40 kat gidecek hisseler listesinde YKBNK hisseleri yer alıyor ve hissenin 40 kat artışı 2023’de yapabileceği konu alınıyor. Yapı Kredinin küçük ve orta ölçekli işletmelere sunduğu krediler üzerinden başarılı çalışmaları ortaya koyduğu analistlerce ifade edildi. Diğer yandan Yapı Kredinin bireysel krediler yerine daha çok maaş hesabı sahipleriyle çalışmayı tercih ederek gelecek yıllarda enflasyon etkilerinden korunabileceği açıklandı. Kalite ve öz kaynak karlılığı konusunda yeni çalışmalarıyla öne çıkan bankanın 2023’de net kar değerini artırabileceği de paylaşıldı. Borsa analistlerine göre 2023’ün gözde hisseleri arasında YKBNK hisseleri yer alabilir.

Hissenin 40 Kat Artması İçin Ne Gerekli?

Bir hisse senedinin 40 kat gidecek hisseler arasında yer alabilmesi için gerekli olan şartlar aşağıdaki şekildedir:

 • Hisseleri borsaya sunan şirketin net karının net borçlarını aşmamış olması, mümkün olduğunca altında yer alması,
 • Geleceğe yönelik öz kaynak karlılığını artıracak birtakım çalışmalar hakkında plan açıklaması yapılmış olması,
 • Şirketin iş birliklerinden veya yapılanmalarından kar elde etmesi,
 • Şirketin hisselerinin belirli bir satın alım talebi hacmine konu olması,
 • PD/DD oranının oldukça yüksek bir rakamı ifade etmemesi,
 • Şirketin yönetimine yönelik spekülatif haberlerin sektörünün gündeminde yer almaması,
 • Mutlaka zorunlu bir şart olmaması yanında, hisselerin belirli bir tarihte temettü dağıtım veya bedelsiz sermaye artırımına konu olması,

Bu gibi şartlar hisselerin değerlenme olasılıklarını yükseltirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.