4 Aralıkta Tebdir Cezası Kalkacak Hisseler

4 Aralıkta Tebdir Cezası Kalkacak Hisseler

4 Aralık 2023 Pazartesi günü, Türkiye borsasında önemli bir gelişme yaşanacak. Bu tarihte, Mia Teknoloji (MIATK) dahil olmak üzere toplam 21 hisse üzerindeki tedbir kararları sona erecek

4 Aralık 2023 Pazartesi günü, Türkiye borsasında önemli bir gelişme yaşanacak. Bu tarihte, Mia Teknoloji (MIATK) dahil olmak üzere toplam 21 hisse üzerindeki tedbir kararları sona erecek. Bu değişiklikler, borsada işlem gören şirketler ve yatırımcılar için önemli etkiler yaratacak.

Tedbirlerin Kalktığı Hisseler ve Etkileri

  1. Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. (EGPRO): Açığa satış ve kredili işlem yasağının kalkması, EGPRO hisselerinin likiditesini artıracak ve yatırımcılara daha fazla esneklik sağlayacaktır.

  2. Prizma Pres Matbaacılık Yayıncılık San. ve Tic. A.Ş. (PRZMA): Açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirlerinin sona ermesi, PRZMA hisselerinde işlem hacmini artırabilir ve fiyat dalgalanmalarını etkileyebilir.

  3. Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SANFM): SANFM hisselerinde açığa satış ve kredili işlem yasağının kalkması, yatırımcıların hisse üzerinde daha aktif işlem yapmalarını sağlayacak.

  4. Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı San. ve Tic. A.Ş. (LINK): Emir paketi, brüt takas ve açığa satış yasağının kalkması, LINK hissesinin borsada daha volatil bir yapı kazanmasına neden olabilir.

  5. Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YAPRK): Brüt takas ve açığa satış yasağının sona ermesi, YAPRK hisselerinin borsadaki işlem koşullarını değiştirecek ve yatırımcı davranışlarını etkileyebilir.

  6. Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK): MIATK hisselerindeki açığa satış ve kredili işlem yasağının kalkması, şirketin borsadaki profilini ve yatırımcı ilgisini artırabilir.

  7. Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. (YYAPI): YYAPI hisselerinde açığa satış ve kredili işlem yasağının sona ermesi, hissenin likiditesini ve yatırımcıların işlem yapma kapasitesini artıracaktır.

  8. Ingram Micro Bilişim Sistemleri A.Ş. (INGRM): INGRM hisselerinde brüt takas ve açığa satış yasağının kalkması, hissenin borsadaki hareketliliğini etkileyecek ve yatırımcı stratejilerinde değişikliklere neden olabilir.

  9. Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. (MRSHL): MRSHL hisselerinde tek fiyat, emir paketi, brüt takas ve açığa satış yasağının sona ermesi, hissenin borsada daha aktif bir profil kazanmasına yol açabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.