Bitcoin (BTC) Haberleri

Dünya Genelindeki Bitcoin ATM Sayısı 5.000’e Ulaştı!

] }

Dünya Genelindeki Bitcoin ATM Sayısı 5.000’e Ulaştı!

Bitcoin ile ürün ve hizmet satan internet sitelerinin yanı sıra, BTC para birimine sahip olanların rahatlıkla sanal para birimi alıp satabilmelerini sağlamak amacıyla açılan Bitcoin ATM sayısı, dünya genelinde 5 bin ATM’ye ulaşmış durumda.

90 Ülkede BTC ATM’si Var

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu tam 90 ülkede bulunan ATM sayısı, günümüz itibariyle 5,006 rakamına ulaştı. Hayatımızın her alanında daha fazla görmeye başladığımız sanal para biriminin dünya ekonomisi üzerinde, olumlu ve olumsuz etkileri hız kesmeden sürüyor.

dünya genelindeki bitcoin atm sayısı 5.000’e ulaştı!
dünya genelindeki bitcoin atm sayısı 5.000’e ulaştı!

Gerek ATM sayısı ve gerekse diğer verileri incelediğimizde, BTC sektöründe hizmet veren ve BTM diye anılan ATM’lerin sayısının daha da fazla artacağını işaret ediyor. Özellikle Amerika’da bulunan BTM sayısında önemli artışlar oldu. Daha önce sayısı 6 olan BTM sayısı, Amerika genelinde şuan da bulunan 3.229 bitcoin ATM, dünya genelinde bulunan toplam ATM sayısının yarısından fazlasına denk geliyor. Ki sanal para biriminin yoğun kullanıldığı ve büyük yatırımların yapıldığı ülkede, nüfusa oranla bu sayının çok normal olduğunu söylemek mümkün.

İstanbul’da da Var

İstanbul’da City’s Nişantaşı alışveriş merkezinde bulunan BTM, Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da bulunan BTC yatırımcılarının istifadesine sunulmuş durumda. Aynı zamanda çeşitli nedenlerle İstanbul’a turist olarak gelen BTC yatırımcılarının da sıklıkla kullandığı BTM, Türkiye’de bu anlamda önemli sayılabilecek bir açığı da kapatmış oldu.

Önümüzdeki yıllarda başta İstanbul olmak üzere, birkaç BTC ATM’sinin Türkiye’de yer alacağı düşünülüyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu