Ekonomi Haberleri

Dolar/TL ve Dolar/TL Yorumları / Yapı Kredi – (18.09.2020)

Dolar/TL , Dolar ne kadar oldu, güncel dolar yorumları hakkında bilgi içerir.

] }

Bu haber güncel dolar fiyatları ve dolar yorumları hakkında en çok merak edilen, Uzman Dolar Yorumları, Kazandıran Dolar Yorumları, DOLAR NE OLUR GÜNCEL,DOLAR DÜŞER Mİ, DOLAR TL YORUMU, dolar yükselir mi  sorularına cevap sunmaktadır.

Usd/TL:

Yurt içi tarafta bugün TCMB Eylül ayı Beklenti Anketi’ni açıklayacak. Ağustos anketinde, 2020 yıl sonu enflasyon beklentisi %10.82, gelecek 12 ay beklentisi %9.70, gelecek 24 ay beklentisi ise %8.58 olarak açıklanmıştı. Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) bugünden itibaren USD/TL Vadeli İşlem Sözleşmelerinde de esnek sözleşme oluşturulabilecek ve Dolar/Ons Altın Vadeli İşlem Sözleşmeleri akşam seansında işlem görebilecek.

İlgili Makaleler

Yurt içinde jeopolitik tarafta Doğu Akdeniz konusuna ilişkin havayı yumuşatan mesajlar ön planda. Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan gerekse Yunanistan tarafından müzakereye ilişkin olumlu açıklamalar geldi. Ekonomi tarafında makro veriler ve enflasyonla mücadele öne çıkıyor. Ekonomi yönetimi eşgüdümlü çalışmasını sürdürüyor. TCMB ve BDDK adımlar atıyor.

Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, korona aşısına ilişkin gelişmeler, ABDÇin ilişkileri olmayı sürdürüyor Dün yeni rekor seviyesi gören Usd/TL paritesi bu sabah bu seviyeye yakın 7,55 civarında işlem görüyor. 7,50 ve 7,46 destek; 7,58 ve 7,65 direnç konumunda.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Bu sabah 8,95 civarında işlem gören paritede 8,90ve 8,84 destek; 8,98 ve 9,07 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu