Bu Altcoin'ler Saldırganların Radarında, FBI Uyardı!

Bu Altcoin'ler Saldırganların Radarında, FBI Uyardı!

Son dönemde artan Kripto para siber saldırılarına yönelik Fbi’dan uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Bazı altcoin projelerinin saldırganların radarında olduğunu ve uyguladıkları tuzağa düşürme taktiklerini, FBI tek tek açıkladı.

FBI Pazartesi günü merkeziyetsiz DeFi platformlarına saldırılara odaklanan yeni bir uyarı yayınladı. Saldırıya maruz kalan coin projelerinden örnekler verdi ve siber suçluların kripto para sözleşmelerindeki güvenlik açıklarından yararlandığını söyledi. Detaylar haberimizde...

FBI Siber Saldırılara Karşı Uyardı

Son dönemde artan Kripto para siber saldırılarına yönelik Fbi’dan uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Kurum Chainanalysis'in Nisan 2022'de yayınladığı raporuna dikkat çekerek birtakım açıklamalarda bulundu. Raporda yer alan verilere göre Siber saldırılar %97 oranında defi platformlarını kapsıyor. DeFi platformlarından 1.3 milyar dolar kripto para çalındı. FBI ise bu suçların işlenmesinde suçluların başvurduğu 3 taktiği açıkladı.

Kripto Korsanlarının 3 Önemli Taktiği

Kripto para korsanlarının 55 milyon dolarlık kripto para kazandığı ethereum Defi projesi bzx'e saldırısı dikkat çekiyor. Kasım 2021'de gerçekleşen bu saldırıda Flash Kredi atağı gerçekleşmişti.

hisse-grafik.jpg

Ayrıca Ağustos 2022 başlarında Nomad token köprüsü örneğinde görüldüğü üzere Defi platformunun token köprüsünde meydana gelen bir güvenlik açığı sebebiyle siber saldırılar gerçekleşmişti.

Bunlara ek olarak kripto para korsanların 13.4 milyon dolar kazandığı Nisan 2022 Deus Finans istismarında olduğu gibi bir dizi güvenlik açığından yararlanılarak fiyat manipüle edilmek istenmişti.

Kripto paralara artan ilginin korsanları cezbettiğini söyleyen FBI, suçluların Defi platformlarındaki Açık Kaynak kodlarından yararlanmaya çalıştığını ortaya koydu ve yatırımcıları uyardı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.