Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

CME Group Ceo’su: Yatırımcılar Hala Bitcoin’e Aç

CME Group, kullanıcılardan bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin çok büyük olduğuna dair geri bildirim aldıktan sonra, Mayıs 2021'in başlarında mikro gelecek seçeneğini başlattı.

] }

CME Group, fiyatın durgun olabileceğini, ancak kurumsal ve perakende bitcoin talebinin her zamankinden daha güçlü olduğunu söyledi.

CME Group’un  başkanı Tim McCourt, “İlginç olan, fiyat artışını gördüğümüzde, kesinlikle kurumsal ilgide bir artış oldu” dedi. “Giderek daha fazla firma ve kurum portföylerinin bir kısmını bitcoin’e tahsis ediyordu, bu durum müşterilerle yaptığımız görüşmelere dayanarak hala geçerli.”

Dünyanın en büyük finansal türev borsası, dijital varlık ilk kez 20.000 dolara yaklaşırken, 2017 yılının sonlarında bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya başladı.

CME Group, kullanıcılardan orijinal bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin çok büyük olduğuna dair geri bildirim aldıktan sonra, Mayıs 2021’in başlarında mikro gelecek seçeneğini başlattı. Seleflerine benzer şekilde, mikro bitcoin vadeli işlemleri, ABD doları bitcoin fiyatının günde bir referans oranı olan CME CF Bitcoin Referans Oranına nakit olarak ayarlanmıştır.

McCourt, “Mikro sözleşme bir bitcoin’in 1/10’u, 1/50’si beş bitcoin geleceğinin boyutu ve bu sadece daha kesin bir araçtır” dedi. “Müşterilerin daha hassas bir şekilde hedge etmelerini sağlıyor, daha kesin ticaret stratejileri uygulayabiliyorlar, gün boyunca pozisyonlarını yukarı ve aşağı ölçeklendirebiliyorlar, kurumlardan aktif bireysel tüccarlara kadar her tür müşteri için gerçekten bir avantaj oldu.”

kaynak: blockworks.co

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu