Altcoin Haberleri

Civic Coin Nedir? Civic Coin Nasıl Satın Alınır?

] }

Civic Coin Ethereum ağı ile oluşturulmuş ve kimlik bilgisi doğrulama ve talep etme işlemlerini gerçekleştiren bir dapps sistemidir.

Civic Coin Nedir?

Civic Coin internet üzerinde yaş sınırı ile satılan ürünlerde alıcı kişinin yaş sorgulamasını yapan ve aynı zamanda teyit eden bir dapps projesidir. Blockchain ağının en önemli özelliklerinden biri olan anonim olma durumunun yarattığı belirli sorunları çözmektedir.

Civic Coin özellikleri

  • Kullanıcı, alkol satın alabilmek uygun yaşta olup olmadığını sorgular.
  • İstekte bulunanlar, bir kişinin kimliği hakkında, alkol satabilmeleri için kimliğini bilmek isteyen kuruluşlar olacaktır.
  • Düzenleyici kuruluş, İstekte Bulunanlara Kullanıcının alkol satın alabilecek yaşta olup olmadığına bakar.

Civic’i kim  kurdu?

Civic coin , 2015 yılında Jonathan Smith ile Vinny Lingham öncülüğünden kurulmuştur. Aşağıda Civic coin hakkında önemli bilgiler yer almaktadır.

  • 2017 yılının haziran ayında Civic token satışı tamamlanmıştır. Token satışından tam 33 milyon dolar elde edildi.
  • 2018 yılının mayıs ayında dünyanın ilk kripto bira otomatı, alıcıların yaşını doğrulamak için Civic’in kimlik platformu kullanılarak ortaya çıkmıştır.
  • 2019 yılının mart ayında Civic Pay kuruldu ve kullanıcıların yaşlarını doğrulamasına ve aynı zamanda Civic (CVC) tokenlarını kullanarak bira satın almasına izin vermektedir.

Civic (CVC) Coin Nasıl Satın Alınır?

Civic (CVC) Coin popüler kripto para borsalarından olan Binance ve Huobi borsalarından satın alabilirsiniz. Öncelikle yerel kripto para borsalarından binance ve huobi kripto para borsasına bitcoin transferi yollayıp, cvc/btc paritesinden alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Civic (CVC) Coin Fiyat Grafiği

Aşağıdaki Civic (CVC) Coin Fiyat Grafiğini kullanarak 1 Civic (CVC) Coin Kaç TL, 1 Civic (CVC) Coin Kaç Dolar, 1 Civic (CVC) Coin Ne Kadar, Civic (CVC) Coin Yorum sorularına cevap bulabilirsiniz. Güncel kripto para fiyatlarına anasayfamız’dan ulaşabilirsiniz.

Civic (CVC) Madenciliği Yapılır mı?

2017 yılının haziran ayında tam 1 milyar adet civic token üretildi. Toplam üretilen arzın: yüzde biri token satış maliyetlerini karşılamaya yetmiştir. Yüzde 33’ü Civic ekibine ayrılmış, yüzde 33’ü token satış katılımcıların satın aldı. Kalan yüzde 33 ise, ekosisteme katılmak isteyen yatırımcılara ayrılmıştır.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu