Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Cardano Yükseliş Eğilimini Koruyor, Peki Nasıl?

] }

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 13 Mart tarihinde rekor kırdıktan sonra düşüşe geçince, neredeyse tüm altcoinler de düşüşe geçmişti. Sert düşüşler yaşanan Pazartesi ve Salı günlerinin arından Bitcoin toparlanmaya başlayınca, bu hareketliliğe ilk olumlu tepkiyi Cardano (ADA) vermişti.

16 Mart tarihinden itibaren yükseliş evresinde bulunan ADA fiyatı, yukarı yönlü hareketliliğini korumaya devam ediyor. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içine Cardano %16’nın üzerinde değer artışı yaşadı. ADA, bu süreçte 1,22 dolar ile 1,46 dolar arasında bir perde oluşturdu ve yükseliş eğilimini korumaya da devam ediyor. Öte yandan ADA, son yükselişler ile 46 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı ve işlem hacmini de 9 milyar dolara çıkardı.

Cardano Fiyatı Neden Yükseliyor?

 

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında bulunan, Singapur merkezli kripto para borsası Bybit, Tether (USDT) işlem çiftlerine Cardano, Polkadot (DOT) ve UniSwap’i (UNI) eklediğini duyurdu. Bybit kurucusu, gelen yoğun talepler doğrultusunda, müşterileri memnun etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Öte yandan Graph Blockchain şirketinin bir kolu olan Babbage Mining şirketinin ilk staking işlemlerini Cardano ve Polkadot ile olacağını açıkladı ve şirket aynı zamanda, her iki kripto paradan da satın alacağını duyurdu. Şirket ADA ve DOT’un, yüksek potansiyel taşıdığına inanıyor. Bu gelişmeler ile birlikte Cardano fiyatı yükselişe geçti.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu