Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2022

4

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2022, günümüzde hayatını devam ettirmeye çalışan insanların pek çoğunun birden fazla bankaya kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı olarak adlandırılan ek hesabı borcunun var olduğunun farkındayız. Farklı bankalara olan borçları ödemekte zorluk çeken insanlar tek bir yere ödeme yapmanın daha kolay olacağını bildiklerinde tek bankadan kredi çekip diğer bankaların borcunu kapatıp tek bir yere ödeme yapmayı tercih etmektedirler. Bankaların hazırladığı kampanyalardan faydalanıp %10 veya %15 gibi fazladan bir para ödeyerek tüm borçlarınızı kapatacak miktarda para çekip tek bir bankaya borçlanarak 36 ay taksit gibi imkanlardan faydalanmak mümkündür. Borç kapatma kredisi veren bankalar 2022 ve 2023 yılında da müşterilerine uygun krediler için yeni çalışmalar yapmaktadırlar.

Borç Kapatma Kredisi için Uygulanan Faiz Oranları

Borç kapatma kredisi veren bankalar en yüksek faiz oranını borç kapatma kredilerine uygulamaktadırlar. Çünkü kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun borçlarınızı ödeyemediğiniz için riskli müşteri konumunda kredi alabilirsiniz. Bu nedenle normal ihtiyaç kredilerinde 1.50 oranında faiz uygulanırken Borç kapatma kredisi için uygulanan faiz oranları 1.89’a kadar çıkabilmektedir. Bankalar 50 ila 199 lira arası dosya masrafını ve kredinin binde 5’ini de tahsis ücretini alacaklardır. Bu nedenle borç kapatma kredisi aldığınızda 5000 lira çektiğiniz kredinizi 8000 lira gibi bir ücret olarak ödeyebilirsiniz. Fakat eşit taksitlerle ödeyeceğinizi unutmamak gerekir. Ek olarak en uygun kredi veren bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi için Aranan Şartlar

Borç kapatma kredisi aldığınızda riskli müşteri konumunda olduğunuz için bankalar bazı şartlar öne sürebilmektedirler.

 • En fazla 1000  lira borç kapatma kredisi alabilme imkanınız vardır.
 • Genellikle 50 bin ve üzeri borç kapatma kredisi taleplerinizde bankalar kredi notu çok yüksek bir kefil veya ev sahibi gibi kefiller de talep edebilmektedir.
 • Kefilin kredi notunun 1500’den yüksek olması, ev sahibi olması ve çalışan olması gibi ağır şartla talep edebilmektedirler.
 • Borç kapatma kredi talebinde bulunduğunuz banka borçlarınızın olduğu bankaların son ekstrelerini inceler ve borç durumunuza göre kredi talebinde bulunmanızı sağlar.
 • Sonrasında bankalara olan borcunuzu ödediğinize dair belgeleri sizden ister.
 • Bu işlem için İş Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, Denizbank, TEB ve HSBC borç kapatma kredisi almak adına en çok tercih edilen bankalardır.

En çok merak edilen konulardan biride garanti bankasının kredi borcu yapılandırması nasıl olacağıdır. Bu konu hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. Engin diyor

  Kıredi kart borcum var 2 bankaya 2000 TL nasıl kıredi alabilirim

  1. Umut taş diyor

   şuan aktif olarak çalışıyor musunuz?

 2. Emrah cebeci diyor

  Merhabalar 4 aracım var ve araclarımdan 1 tanesi yuksek mıktarda yanı 35.000 tl hgs gecıs cezası yazıldı ama kredi notum suan 1.057 kredi bas vurusu yaptım onay vermedı ne yapmam gerekır

  1. Umut taş diyor

   Merhabalar, araçlardan birini hipotek edip kredi çekmeyi denediniz mi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }