Bitcoin ve Ethereum neden hala düşüyor?

0

Kripto para piyasası genellikle tahminler veya siyasi olaylar gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. Bununla birlikte, birkaç analiz ve anketten sonra, araştırmacılar ve kripto analistleri, kripto fiyatlarının büyük ölçüde ilk hareket eden kripto para birimi Bitcoin tarafından yönlendirildiğini buldular.

Bitcoin’in değerlemesi, Ethereum ve diğer altcoinler gibi en iyi kripto para birimlerinde büyük değişiklikleri tetikledi. Bu analistlere göre, Ethereum, BTC ile en ilişkilendirilebilir kripto para birimlerinden biri oldu. Aralarındaki korelasyon bazen ürkütücüdür çünkü yatırımcıları hangi kripto para biriminin diğerinden daha güvenilir olduğu konusunda düşünmeye sevk eder. Son zamanlarda, 2021’in 4. çeyreğinde kripto piyasasının erimesinden sonra, Bitcoin ve Ethereum büyük ölçüde düştü. Onların fiyatları son birkaç aydır çok oynak hareket ediyor. Ancak aralarındaki korelasyon, her ikisinin de mevcut direncini aşmasını daha da zorlaştırıyor. Aslında, yeni yıl oldukça zorlu başladı ve birkaç yatırımcıyı kripto para birimlerine yatırım yapmaktan caydırdı ve geleneksel (Altın, Dolar, EURO) varlıklara yöneldi.

Coinmarketcap’a göre, Bitcoin’in mevcut değerlemesi yaklaşık 39.000 ABD Doları ve Ethereum’un değeri 2.800 ABD Doları civarında. Nisan ayının ilk haftasında, Bitcoin nihayet 47.000 ABD Doları’nda bir kırılma noktasına ulaştı ve kilit göstergeler, düşüş eğilimini kırmak için kriptonun bu pozisyonu geçmesi gerektiğini öngördü. Aynısı Ethereum için de belirtildi. Bitcoin 50.000 ABD Doları direncini geçmiş olsaydı, Ethereum en azından 3.500 ABD Dolarını geçmesi yine de mümkün olurdu. Ama hiçbiri olmadı. Görünüşe göre yatırımcı piyasası hissiyatları çoğunlukla bu ikisine başka alternatifler arıyor veya muhtemelen dijital varlıklardan sabit varlıklara geçiyorlar.

Bitcoin ve Ethereum neden hala düşüyor?

Yatırımcılar artan enflasyona, jeopolitik krize ve çeşitli devlet kurumları tarafından dayatılan daha sıkı para ve kripto para politikalarına ilişkin endişelere karşı mücadele ediyor. Bu faktörler kriptoda ve borsalarda ekstra oynaklık yaratmaya devam ediyor. Kripto para piyasası, yükselen bir ana akım benimseme eğilimine tanık olsa da, piyasadaki en büyük kripto para birimleri geride kalıyor ve kripto piyasasının tüm potansiyelini aşağıya çekiyor.

Yakın gelecekte, Ethereum fiyatlarının, “Birleştirme” yükseltmesinin başlatılmasından sonra artması bekleniyor. Yükseltme, Ethereum üzerindeki işlemlerin nasıl yürütüldüğünü değiştirmeyi ve yaygın kullanım için daha verimli ve sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Ancak lansman için bekleme sona erene kadar, Ethereum yatırımcıları beklentilerini artırmaya devam edecek. Gelecekteki Ethereum fiyatı, şirketlerin Ethereum’un yeni platformunu geliştirdikten sonra tepki verme biçimleri tarafından da yönetilecektir.

Ancak Ethereum yükseltmeye başlamasından sonra, yatırımcıları yakın gelecekte kriptonun Bitcoin’i geçerek dünyanın en büyük kripto para birimi haline geleceği konusunda oldukça umutlu. Bazıları bunun daha az olası olduğuna inanıyor, ancak Bitcoin’in piyasa desteğini azaltmasıyla oldukça mümkün görünüyor.

Peki Bitcoin ve Ethereum yatırımlarınıza değer mi?

Hem Bitcoin hem de Ethereum şu anda değişken bir aşamada, bu nedenle hangi kripto para biriminin daha iyi bir seçim olacağını tahmin etmek oldukça zor. Ancak kripto piyasası oynaklığına yelken açmayı seven biriyseniz, muhtemelen bu sizin geminiz olacaktır. Her iki kripto para biriminin de piyasada hakimiyetleri göz önüne alındığında gelecekte artması bekleniyor, önümüzdeki aylarda kesinlikle gerçekleşecek, ancak soru şu ki, ne zaman? Çoğu yatırımcı, NFT’ler veya geleneksel varlıklar gibi diğer yatırım biçimlerine doğru ilerliyor, ancak Bitcoin ve Ethereum’un benimsenmesinde artan bir eğilim var, bu nedenle gelecek sadece olumlu görünüyor!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }