Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

The Block tarafından açıklanan verilere göre 2020 yılının Aralık ayında Bitcoin, opsiyon işlem hacminde en yüksek seviyeyi gördü.

] }

Bitcoin vadeli işlemleri ve opsiyonları Aralık ayında rekor kırdı! Aralık ayındaki işlem hacmi, önceki ayın tüm zamanlarının en yüksek seviyelerine ulaştı. The Block tarafından açıklanan verilere göre 2020 yılının Aralık ayında Bitcoin, opsiyon işlem hacminde en yüksek seviyeyi gördü. Böylelikle Kasım ayındaki işlem hacmi gölgede kaldı.

Bitcoin İşlem Hacmi Yüzde 21 Arttı

Bitcoin vadeli işlem hacmi 2020 yılının Kasım ayına göre yüzde 21,6 arttığı görüldü. Bu artış ile işlem hacmi Aralık ayında 1.06 trilyon olarak kaydedildi. Binance, yüzde 27,9 ile Bitcoin için en fazla vadeli işlem hacmine sahip oldu. Para birimini Huobi yüzde 22.8 ile takip etti. Huobi’yi de OKEx yüzde 15.4 ile izledi.

Bitcoin Opsiyon Hacmi Yüzde 18 Arttı

Bitcoin haberleri içerisinde opsiyon hacmine bakıldığında Kasım ayından Aralık ayına kadar olan süreçte opsiyon hacminin yüzde 18,9 oranında artış yaşadığı görüldü. Deribit yüzde 82,1, bit.com yüzde 7,88 ve OKEx ise toplamda 17,89 milyar dolarlık bitcoin opsiyon hacminin yüzde 7,3’ünü tuttu.

Daha Fazla Göster

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu