Bitcoin Ticaret Savaşlarından Kârlı Çıktı mı ?

Bitcoin Ticaret Savaşlarından Kârlı Çıktı mı ?

Bitcoin Ticaret Savaşlarından Kârlı Çıktı mı ?

Kripto para birimleri arasında en çok tanınan Bitcoin para birimi, ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşının kazananı oldu! ABD Başkanı Donal Trump’ın başlatığı ticaret savaşları Bitcoin’e yaradı. Bitcoin para birimi ticaret savaşlarıyla birlikte değerini %47 arttırdı ve yatırımcısının yüzünü güldürdü. 5 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında Bitcoin değeri tam %47 artarak büyük bir başarı gösterdi.

 

Bitcoin Para Birimi Daha Ne Kadar Artacak?

ABD Başkanı Donal Trump’ın her gün yeni bir ticaret savaşı başlatması dünya ticaret dengelerini sarsıyor! Trump’ın Çin ve diğer ülkelere yönelik her gün yürürlüğe koyduğu yeni vergiler, Bitcoin para birimi ve diğer kripto para birimlerinin değer kazanmasına ve ulusal para birimlerinin kripto para karşısında güvenilirliğini yitirmesine ortam hazırlıyor. Öyle ki Bitcoin’in %47 artışını takip eden ikinci sıradaki para birimi % 2.1’lik büyümeyle Japon Yeni oldu.

İLGİLİ HABER:  Venezuela Ülkedeki Sermaye Girişini Artıracak Kripto Para Havale Platformunu Başlattı

Kripto para birimlerinin yaşadığı değer artışları yatırımcıyı da Bitcoin ve diğer alternatif kripto paralara yönlendiriyor. Kripto paralarda yaşanan değer ve güven artışı, yeni yatırımcıları, yatırımlarını kripto paralara yönlendirmek konusunda heveslendiriyor. Bitcoin’le ilgili ABD başta olmak üzere birçok ülkenin yasal düzenlemeye gitmesi de Bitcoin para biriminin önünü açmış durumda.

Bitcoin Haziran 2019 itibariyle 8,200 doların üzerinde el değiştiriyor. Bitcoin’in gelecekte daha ne kadar artabileceği ise öngörülemiyor. Ancak yatırım uzmanları Bitcoin ile ilgili olumlu görüşler sunuyor.

2019’un En Çok Kazandıran Kripto Para Birimi Litecoin Oldu! adlı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın