Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Ne Zaman Alınmalı? Bitcoin Almak İçin En İyi Zaman Hangisi?

Bitcoin için doğru zaman hangisi? Yatırımcılar ne zaman almalı, ne zaman satmalı?

] }

Yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan biri de “Bitcoin ne zaman alınmalı? Bitcoin almak için en iyi zaman hangisi?” olarak yer alıyor. Geçtiğimiz hafta yüzde 13 düşüş yaşayan ve 28 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin için doğru zaman hangisi? Yatırımcılar ne zaman almalı, ne zaman satmalı? İşte uzmanından aranan cevaplar!

Bitcoin Almak İçin En İyi Zaman: Sessizlik

2013 yılında 2.5 Bitcoin alarak yatırımlarına başlayan bir uzman, BTC almak için en iyi zamanın, kimsenin BTC hakkında sesini çıkartmadığı zaman olarak yorumladı. Yatırımcı, bu konudaki görüşlerini Business Insider’a iletti.

İlk yatırımını Mang Sweeney adlı bir kullanıcıdan aldığını ve bu şekilde kripto para dünyasına giriş yaptığını söyleyen yatırımcı, tanesi 100 dolardan 2.5 BTC aldığını söyledi. 2013 yılından 2018 yılına kadar yükselme gösteren Bitcoin, bu dönemde popüler bir hale gelmişti. Fakat yatırımcı, satın aldığı kadarının fazlasını kaybetmiş olduğunu da iletti. Yatırımcı, Japon kripto para borsası Mt.Gox hack saldırısına uğradığında 16 BTC kayıp verdiğini açıkladı.

“İlk Balon Değil”

İnsanların bitcoin teknolojisini anlamakta hala zorlandığını vurgulayan yatırımcı, kripto paranın değerli bir varlık olmaya devam edeceğini bildirdi. Yatırımcı, Bu görülen ilk balon değil.” dedi ve en doğru zaman için, “İnsanlar bitcoin hakkında tek bir kelime etmediklerinde ve kimse ona yatırım yapmak istemediğinde satın almalısınız.” açıklamasında bulundu.

Yatırımlar Ufak Ufak Çekiliyor

100 – 150 bin dolarlık fiyat hedefi koyan kişilerin yatırımlarını büyüttüğünü söyleyen yatırımcı, aynı zamanda belirli dönemlerde bu kişilerin yatırımlarını ufak ufak çektiğine inandığını belirtti. Piyasa için yatırımcının yorumu ise, “Bitcoin güvenliği hakkında bir fikri olmayanlar piyasadan silinecek ve en nihayetinde birileri paralarını çalacak.” şeklinde oldu.

Daha Fazla Göster

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu