Bitcoin Kullanımı Artıyor mu ?

YouGov şirketi yaptığı araştırmalarla farklı sektörlere, devletlere ve bireylere hizmet ediyor. Şirket tüm dünyada “dünyanın ne düşündüğünün daha doğru ve gerçek portresini sunmasıyla” tanıtıyor.

Şirket bu hafta Britanyalıların ’le ilgili tutumuna yönelik yaptığı çalışmanın sonuçlarını yayımladı. Ankete katılanların %93’ü ’den haberi olduğunu kaydetti. Bu kişilerin %4’ü ’i “çok iyi”, yaklaşık %25’i gayet iyi” bildiğini belirtti.

Genç Britanyalı erkekler Bitcoin’i kadınlardan daha iyi biliyor

Ankete katılan 55 yaş üstü kişilerin yalnızca 6’da 1’i Bitcoin’i gayet iyi anladığını belirtiyor.

Ankete katılan tüm erkeklerin %6’sı ve tüm kadınların %1’i Bitcoin’e yatırım yapmış. Bu grubun büyük bir çoğunluğu 18-24 yaş arası kişilerden oluşuyor. Yani dijital para çağının genç yetişkinlerin yatırımcı ruhunu ortaya çıkardığı sonucuna varılabilir.

Bitcoin’in nakit ve kart gibi sıradanlaşması kaçınılmaz

Ankete katılanların %20’si Bitcoin’in gelecekte kartlar ve nakit para kadar yaygın olacağına yürekten inanıyor. Bu konuda olumsuz bir tavır takınanların oranı %43 iken geri kalan yüzde bu konudan emin değil.

Ancak Bitcoin’le yakından ilgilenenler, satıcıları gerçek anlamda Bitcoin kullanmaya itebilecek Lightning Network gibi teknolojilerin henüz oyuna girdiğini gayet iyi biliyor.

Katılımcıların ömrü hayatları boyunca Bitcoin alıp almadıkları sorusundan bağımsız olarak “benimsenme” konusunda bu cevapları verdiğini not düşmekte fayda var. Benimsenme konusunda hem olumlu hem de olumsuz kanatta kadın – erkek oranı birbirine neredeyse eşit.

Bir önceki yazımız olan Geçen Ay NEO'da Neler Oldu başlıklı makalemizde Avrupa'da En Çok Bitcoine Yatırım Yapan Ülkeler ?, Geçen Ay NEO'da Neler Oldu ve NEO hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

  1. Avatar dermawrx Kas 11, 2018
  2. Avatar dermawrx Kas 11, 2018

Cevap bırakın