Altcoin Haberleri

Bitcoin İçin Yeni Hedefler Hangi Seviyeler, Güne Nasıl Başladı?

Güne önemli bir toparlanma yaşayarak 49 bin dolar seviyesinden başlayan BTC, bu fiyatta özellikle 50 bin dolar bandı için kritik bir seviyeyi oluşturdu.

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin son günlerde toparlanma yaşıyor. Güne önemli bir toparlanma yaşayarak 49 bin dolar seviyesinden başlayan BTC, bu fiyatta özellikle 50 bin dolar bandı için kritik bir seviyeyi oluşturdu. 50 bin dolar bandını daha önceden denemiş olsa da geri çekilme yaşayan BTC, şimdilik 49 bin dolarlık seviyeden işlem görmeyi sürdürüyor. Analistlere göre BTC tekrar 50 bin dolar bandını aşabilmek için hamlede bulunacak.

BTC için özellikle 46,500 ve 47000 dolar bandındaki kazançları konsolide etmesi büyük önem taşıyor ve bu sayede 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmeyi sürdürebiliyor. Şimdilik bulunduğu 49 bin dolar bandı ise kilit önemde bir düşüş ve yükseliş bayrağına işaret ediyor.

Bitcoin İçin Önemli Olan Seviyeler

50 bin dolar bandında karşılaştığı direnci yok etmek için mücadele veren BTC, bunda ilk hamlesinde başarılı olamayarak aşağı olacak şekilde düzeltmeye maruz kaldı. BTC kısa bir süre 49 bin doların altına da düşüş yaşasa da sabahın ilk saatlerinde bunu düzelterek tekrar 49 bin dolar bölgesine ulaşabildi. Bu noktada boğaların yapacakları hamleler önem taşıyor. Bu hareketlenme ile BTC fiyatı ayrıca yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesinin de üzerinde teklif aldı.

Halihazırda 49 bin dolar seviyesinden işlem görüyor olsa da BTC için ana direnci 50 bin dolar oluşturuyor ve bu seviyeyi aşmak için yapacağı hamlede tekrar başarısız olursa bu sefer 47 bin dolar bandına kadar gerileme yaşayabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu