Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin İçin Yakın Hedef Neler, Yükselişi Sürecek mi?

Bitcoin’in 50 bin dolar bandını hedeflediği göz önünde tutulursa yatırımcılar tarafından bu seviyeye ne zaman ulaşabileceği merak ediliyor

] }

Geçen haftalarda tüm kripto para birimlerinde önemli ölçülerde düzeltme meydana gelmiş ve özellikle lider kripto para birimi olan Bitcoin başta olmak üzere neredeyse tüm kripto birimlerinde önemli gerilemeler yaşanmıştı. Bu hafta ise görece daha düşük seviyelerde düşüşler yaşandı ve kripto birimleri stabil bir çizgi yakaladılar. Ancak Bitcoin’in 50 bin dolar bandını hedeflediği göz önünde tutulursa yatırımcılar tarafından bu seviyeye ne zaman ulaşabileceği merak ediliyor. Analistlere göre Bitcoin’in 50 bin dolar bandına ulaşabilmesi tamamen kendi istikrarlı çizgisinden kaynaklanacak.

Bitcoin Fiyat Beklentileri Neler?

BTC’nin kısa zamanda rekor üstüne rekor kırması pek çok kişiyi şaşırtmış olsa da bu hafta BTC stabil bir çizgi izledi ve rekor seviyelere ulaşamadı. Zaten son zamanlarda ani yükselişler yaşayan birim için pek çok analist ciddi düzeltmelerin yaşanacağını tahmin ediyor ve 42 bin dolar bandını eşik olarak görüyorlardı. BTC yaşanan düzeltme sonrasında 42 bin dolar altına düşmeyerek hâlâ güçlü ve iddialı bir birim olduğunu gösterdi ve daha sonrasında tekrar 50 bin dolar bandına ulaşmak için hamleler yaptı.

28 Şubat’ta en düşük seviye olan 43 bin dolar bandından sonra yönünü yukarıya çevirerek 48 – 49 bin dolar bandına gelen BTC için analistlere göre en önemli kritik seviye 50 bin dolar olarak görülüyor. Bu seviyeyi aşma girişimleri kısa sürede sonuç vermezse yorumcular fiyatın 48 bin doların altına gerileyebileceğine dikkat çekiyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu