Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Dur Durak Bilmiyor… Bitcoin Yatırımcılarını 2021 Yılında Neler Bekliyor?

Bitcoin’de Boğa Koşusu Devam Ediyor!

] }

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz 48 saat içerisinde 24.000 seviyelerini görerek tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştı. Ancak henüz bu rekorun üzerinden çok geçmeden Bitcoin 25.000 seviyelerine dek ulaşmayı başardı. Şu sıralar ise 24.700 dolar seviyelerinde durağan bir şekilde seyrediyor. Yatırımcılar Bitcoin’in değerinin ne olacağı konusuna kitlenmiş durumda. Peki 2021 yılında yatırımcıları neler bekliyor olabilir?

Bitcoin’de Boğa Koşusu Devam Ediyor!

Bitcoin Aralık ayının ikinci yarısı itibariyle bir boğa koşusu döngüsünde girdi. 2020’nin gelişi ile Bitcoin totalde %200 gibi bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş onun birçok kripto para biriminden daha çok değer kazanmasını ve kripto para topluluğu üzerinde hakimiyet kurabilmesini sağladı. Kripto para topluluğunun trader şirketlerinden birinin CEO’su olan Mark Yusko, geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in 100.000 doları aşabileceğini düşündüğünü ifade etmişti.

İlgili Makaleler

Bu düşüncelerini paylaşması sonrasında Bitcoin yatırımı yapan kurumsal şirketlerin sayısı her geçen gün arttı. Yusko’ya göre arz kıtlığına ve S2F modeline bakıldığında BTC Aralık 2021 yılında, minimum 100.000 dolara ulaşmış olacak. Bunun yanı sıra Bitcoin için geliştirilmiş S2F modelinin doğruluğuna inanılması gerektiği vurgulayan Yusko 100.000 dolar tahmininin minimum bir değer olduğunu ve 288.000 değerine kadar yükseliş gösterebileceğini düşündüğünü belitti.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu