Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Alınır mı? Barclays Yanıtladı!

Barclays Private Bank tarafından Bitcoin alınıp alınmayacağına dair analiz yapıldı.

] }

Financial News tarafından yapılan habere göre, Barclays Private Bank tarafından Bitcoin alınıp alınmayacağına dair analiz yapıldı. Barclays, Bitcoin için Neredeyse yatırım yapılamaz bir varlık” dedi. Bu açıklamalar, yatırımcıların dikkatini çekti. Yatırım uzmanı tarafından yapılan analizde BTC için “merkezi hale gelmesi” durumunda yatırım durumunun değişebileceği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bitcoin İçin Neredeyse Yatırım Yapılmaz Yorumu

Barclays baş stratejisti tarafından yapılan Bitcoin yorumu şaşırttı. BTC için “Neredeyse yatırım yapılmaz” yorumunda bulunan Stratejist, şu an BTC yatırımı yapmanın uygun olmadığını söyledi. Özellikle emeklilik fonu ve yüksek değere sahip olan portföyler için dikkatli olunması gerektiğine dair uyarı yapıldı.

“Volatilite faktörü Bitcoin’i yatırım yapılamaz kılıyor”

Barclays Private Bank Baş Piyasa Stratejisti Gerald Moser açıklamasında, “Hisse senetleri veya petrol gibi varlıklardan çok daha fazla piyasa oynaklığına sahip Bitcoin, bu şekilde herhangi bir portföyde yer alamaz.” ifadelerine yer verdi. Uzun vadeli yatırım düşünen kişiler için yatırım uzmanı, akla uygun bir tercih olmadığını dile getirdi.

Kripto Para Alan Yatırımcı Sayısı Artıyor

Moser, Bitcoin ve türevi kripto para fiyatındaki yükselişin bireysel yatırımcıları tetiklediğini söyledi. Bu nedenle BTC’nin bir balonu andırdığını da iletti. Kurumsal yatırım dünyasındaki rolün zannedilenden daha küçük olduğunu da söyledi.

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu