Teknoloji Haberleri

Artık Instagram’da Gizli Hesapların İçeriği Görülebiliyor

] }

Instagram kullanan pek çok kişi fotoğraflarını sadece kendisinin istediği kişilerin görmelerini sağlayabiliyor. Bunun için hesaplarını gizli tutan kullanıcılar istedikleri kişiye izin verebiliyorlar. Gizli hesapların içeriği konusu stalker olarak bilinen ve insanların özel hayatlarını sosyal medya üzerinden takip eden insanların işlerine yaramıyordu. Artık bir uygulama sayesinde Instagram hesapları gizli olan kişilerin fotoğrafları da görülebiliyor.

Hesapları gizli olan kullanıcılar hiçbir şekilde bu uygulama ile fotoğraflarının görüntülendiğinin farkına varmıyorlar. Bu sebepten dolayı da uygulamanın farkına varılması ve şikayet edilmesi oldukça uzun bir süre aldı ve bu süre zarfında uygulama oldukça popüler bir hale geldi.

İlgili Makaleler

Google Play üzerinden paylaşıma açılan Ghostly adlı uygulamayı indiren kullanıcılar gizli hesapların içeriği konusunda ilk adımı da atmış oluyorlar. Zira uygulamayı kullanabilmek için en bir arkadaşınızı bu uygulamayı kullanmaya ikna etmeni gerekiyor. Uygulama ondan sonra sizin için kullanıma açılıyor. Bu sayede kısa zamanda çok fazla kişinin uygulamayı kullanması amaçlanıyor.

Ghostly adındaki uygulama şu anda Google Play üzerinden indirilebiliyor. Şu ana kadar 500.000 kişinin bu uygulamayı indirip kullanmaya başladığı uygulamanın geliştiricileri tarafından açıklandı. Enteresan olan bir konu ise Google’ın uygulamanın hala Google Play üzerinden indirilmesine izin vermesi. Yakın zamanda Like Patrol adındaki benzer bir uygulama gelen şikayetler üzerine Google Play’den kaldırılmıştı.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu