] }
Coin Haberleri

8 Kripto Para Sitesi Kara Listeye Alındı

Finans piyasasının denetleme kurumlarından FSMA, 8 kripto para sitesini kara listeye aldığını duyurdu.

Belçika’nın finansal denetleme kurumu FSMA, kara listeye 8 kripto para sitesini daha aldığını açıkladı. Her geçen gün kara listeyi genişleten FSMA, son aldığı siteler ile birlikte toplam sayının 131 olduğuna dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Kurum aldığı karar ile; bitcoinmarketscap.com, bitcointraderspro.com, coinsmex.com, crypto-sfs.com, etc-markets.co, fisherih.com, ltc-markets.com, stsroyal.com ve tdscapitalgroup.com isimli kripto para sitelerini listeye ekleyerek güvenilir olmadığına dikkat çekiyor. Bu sitelerin dolandırıcılık şüphesi ve Belçika vatandaşlarının yaşadığı mağduriyet yüzünden kara listeye alındığı kaydedildi.

Bitcoin odaklı kripto para dolandırıcılıklarının artarak devam edeceğini belirten kurum yetkilileri, dolandırıcıların kullandığını yöntemlerin benzer olduklarını belirtti. Kolay yoldan para kazanma olayına da değinen yetkililer dolandırıcıların ve yasa dışı kripto paralarla yakinen ilgilendiğini söyledi.

FSMA yetkililerine göre sektör hakkında çok az bilgisi olanların da kısa yoldan zengin olmak imkansız. Dolandırıcılar sürekli vaat verir, bunlara kanılmaması gerektiği açıklanırken, finansal regülatörler daha önceden bu tür siteler hakkında uyarılar yaptıklarına dikkat çekti.

Belçikalı Kurum FSMA’nın  kara listeye aldığı kripto para sitesi 131 sayısı  çıktı.  İnternet üzerinden şüpheli işlem yapan web siteleri takip ederek bir bir kara listeye alan piyasanın saygın regülasyonu son olarak ta 8 siteyi takibe aldı.

Belçika sınırları içinde yasa dışı ve şüpheli işlemlere izin verilmeyeceğini belirten FSMA yetkilileri, sitelerin adım adım denetlendiğini belirterek şüpheli işlem yapan sitelerin kara listeye alındığını söyledi.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.