] }
Bitcoin (BTC) Haberleri

Yatırımcılar Hazır Olun: Bitcoin Yeniden Uçuşa Geçti!

Bitcoin’in Bundan Sonraki Seviyeleri Ne Olabilir?

2021 yılına az bir zaman kala Bitcoin rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. 28.500 dolar barajını aşmayı başaran BTC, bu değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmış oldu. Yatırımcılar şimdi ise Bitcoin’in 30.000 dolar barajını aşıp aşmayacağı konusunda oldukça meraklı. Peki bundan sonra Bitcoin’de beklenen yeni seviyeler neler?

Bitcoin’in Bundan Sonraki Seviyeleri Ne Olabilir?

Bitcoin gün geçtikçe rekorlarına bir yenisini daha ekliyor. Son olarak geçtiğimiz 24 saat içerisinde 27.000 dolar seviyelerinden 28.500 dolara kadar yükseliş göstermeyi başardı. Bazı yatırımcılar ve analistler BTC’nin düzeltme yaşayarak bir düşüş eğilimi göstermesini bekliyordu. Ancak beklenen olmadı ve BTC %8 oranında yükseliş gösterdi. Piyasadaki hakimiyeti %70’leri bulan BTC son bir hafta içerisinde 28.000 dolar seviyelerini kolayca aşmasını bilmişti.

28.300 seviyelerinden sonra bir düzeltme yapan Bitcoin fiyatı, 27.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Şu an için Bitcoin fiyatı 28.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Piyasa değeri ise ortalama 530 milyara kadar çıktı. Analistlere göre Bitcoin’in yükselişini sürdürebilmesi için psikolojik destek bölgesi 28.000 dolar. Bunun altına düşmesi halinde BTC daha alt destek bölgelerine gerileme yaşayabilir. Ancak bu altcoinin yükselişini sürdürmesi halinde 2021 yılına girmeden 30.000 seviyelerine gelmesi bekleniyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu