Yatırım İçin Hangi Altın Alınmalı 2022?

0

İlerleyen dönemler için para biriktirmek isteyen yatırımcıların büyük bir kısmı, yatırım için hangi altın alınmalı 2022 yılında konusunda büyük tereddütler yaşıyor. Para biriktirirken, parasının durduğu yerde değerlenmesini isteyen yatırımcıların ilk tercihi arasında elbette ki altın yer alıyor. Altının değeri zaman zaman düşse de genel anlamda değerinin katlanarak arttığını söyleyebilmek mümkündür. Yatırım yapmak isteyen kişiler altın olarak genellikle gram altın, çeyrek altın, bilezik, yarım altın ya da 22 gramlık takılar tercih ediyor. Peki hangi altın daha az değer kaybeder?

Hangi Altına Yatırım Yapmalı 20212?

Hangi altına yatırım yapmalı 2022 yılında sorusuna, genel çerçevede bir değerlendirme yaparak cevap vermek gerekiyor. 2022 yılında altın yatırımcısı oldukça memnun edeceğe benziyor. 2022 yılına sayılı günler kalsada biraz değer kaybetse de aslında şu dönem altın birikimi yapabilmek için en uygun zaman dilimi olabilir.

2022 yılının en çok kazandıran yatırım aracı olan altının, ilerleyen dönemlerde de artışını sürdürmesi kuvvetle muhtemel gözüküyor. Yatırım aracı isteğini altından yana kullanan kişiler, altın olarak hangi parçaları tercih etmesi gerektiğini bilmiyor. Bu noktada değerlendirilme yapılabilmesi için hangi altının seçildiğinin bilinmesi oldukça önemli olacaktır.

Bozdurunca Değer Kaybetmeyen Altın Hangisi?

Yatırım için hangi altın alınmalı 2022 yılında denildiğinde, kesinlikle yüksek işçilikli takıların tercih edilmemesi gerekeceğinden bahsedilmelidir. Yüksek işçilik isteyen ya da özel olarak tasarlanan bilezik, bileklik, kolye ya da benzeri takılar satıldığında işçilik sebebiyle büyük bir kayıp yaşatacaktır. Bunun yanı sıra takı satın alarak yatırım yapmak isteyen yatırımcıların seçimini 22 ya da 24 ayardan yana kullanmasında yarar var.

Yatırım aracı olan altının en saf hali 24 ayar olarak biliniyor. İşlenen altın değerini ve esnekliğini yitirerek daha düşük ayara gelir. 14, 22 ya da 24 ayar olarak tasarlanan takılarda 14 ayar yatırımcısına daha az kazandıracaktır. 24 ayardan oluşturulan takılar ise, yatırımcısına daha düşük kayıplarla geri dönebilecektir. Bu nedenle bozdurunca değer kaybetmeyen altın hangisi sorusuna gram, çeyrek, yarım ya da cumhuriyet altını yanıtı verilebilecektir.

Gram Altın mı Cumhuriyet Altınımı Karlı 2021?

Yatırım için hangi altın alınmalı 2022, konusunu derinlemesine araştıran yatırımcılar ağırlıklı olarak gram altını tercih ediyor. Gram altın hem değerinde satışa sunulurken, hem de hiçbir işçilik içermediği için kayıp olasılığı da bulunmuyor.

Gram altın mı cumhuriyet altınımı karlı 2022, sorusuna en mantıklı cevabı yatırımcı verebilecektir. Gram, çeyrek, yarım ya da cumhuriyet altını işçilik tamamen aynıdır. Bu noktada yatırımcının alım gücü devreye girecektir. Gram altın fiyat içeriği olarak daha düşükken, cumhuriyet altını en yüksek fiyatlara sahip altın seçeneklerinden biridir.

Yatırımcı elinde bulunan para miktarını göz önünde bulundurarak, buna göre dilediği altın türünü tercih edebilecektir. Bunun yanı sıra yatırımın uzun vadede yapılması da oldukça önemlidir. Altın kısa vadede yatırımcısına %4-5 oranında kazandırabilecekken, uzun vadede bu oran %100’e kadarda çıkabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }