Ripple (XRP) HaberleriAltcoin Haberleri

XRP %10 Oranında Büyük Bir Gerileme Yaşadı!

XRP Ne Kadar Değer Kaybetti?

] }

XRP fiyatı gün geçtikçe düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. 12 Aralık’ta yapılan Spark Token airdrop’u sonrasında, yatırımcıların büyük bir kısmı elinde tutmuş oldukları XRP’leri hızlı bir şekilde elden çıkarmaya başladı. Zaten düşüş yaşadığı bu dönemde, birde yatırımcıların bu kripto para birimini elden çıkarması gidişatı daha da zorlaştırdı. XRP bu süreçte toparlanamadı ve bugün itibariye %10’u aşkın önemli bir değer kaybetmiş oldu.

XRP Ne Kadar Değer Kaybetti?

XRP fiyatı, şu sıralar %10.4’lük bir değer kaybı yaşayarak 0.4493’den işlem görmeye başladı. 0.50 dolarlık seviyesinin ardından önemli değer kaybeden bu para birimi, bu değer ile 4 Aralık 2020 tarihinden bugüne en önemli düşüşünü görmüş oldu. Bu düşüşle birlikte XRP piyasa fiyatının toplam değeri 20.75564’e kadar gerilerken, değerinin yüzdelik dilimi de %3.69’u buldu.

Geçtiğimiz son bir hafta içerisine bakıldığında ise, %18.42 oranında gerileme yaşadığı görülüyor. 24 saatlik toplam hacminin ise %8.26 ile epey gerilediği gözlenebiliyor. XRP’nin bu kötü gidişatının diğer kripto para birimlerine yansıdığını da söyleyebilmek mümkün. Bitcoin şu sıralar 19.300 seviyelerine kadar gerilemişken, Ethereum ise 585 dolar seviyelerinde geziniyor.

 

 

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu