Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

XRP İçin Büyük Etki, Hangi Ödeme Devi Ortaklığı Askıya Aldı?

MoneyGram, Ripple platformunda yaşanan belirsizlikler yüzünden ticareti şimdilik durdurma kararı aldı.

] }

XRP ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu SEC arasında sürmekte olan dava kapsamında ünlü ödeme platformu MoneyGram, Ripple platformunda yaşanan belirsizlikler yüzünden ticareti şimdilik durdurma kararı aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada platformdaki belirsizlik yüzünden böyle bir karar alındığını belirtti.

İki yılı aşkın bir süredir XRP üzerinde ortaklık yapan firma, ayrıca Ripple tarafından 50 milyon dolar yatırım yapılıyor. Bunun yanında MoneyGram’ın isteklerine bağlı olarak likidite hizmetlerini kullanmak için de Ripple tarafından firmaya piyasa geliştirme ücretleri kapsamında ödemeler yapılıyor.

MoneyGram Şimdilik İşlemleri Askıya Aldı

MoneyGram ortaklık kapsamında ilk çeyrekte Ripple XRP pazar geliştirme ücretleri kapsamında herhangi bir fayda sağlanmadığını ifade etmişti. Dahası ise firma tarafından yapılan yeni açıklamada Ripple tarafından piyasa geliştirme ücretleri kapsamında 12,1 milyon dolarlık net gider kazancının elde edildiği ifade edilmişti.

Ancak Aralık ayının sonlarında SEC tarafından Ripple’a açılan dava kapsamında Ripple kan kaybetmeye devam ediyor. Dava sürecine ilişkin olarak belirsizliklerin olduğunu gerekçe göstererek MoneyGram yapılan ticaretleri askıya alma kararını bugün açıkladı. Ayrıca firma tarafından yapılan açıklamada davanın seyrine göre sonraki süreç için de yeni kararların alınabileceği belirtildi. Davanın ilk görüşmesi dün yapıldı ve Ripple duruşmada SEC’in haksız olduğunu belirtti. Ancak dava daha sonra görüşülmek ve gerekli araştırmaların yapılması gerekliliği ile daha sonraki bir tarihe ertelenmiş oldu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu