Altcoin Haberleri

XRP Fiyatları Artmaya Devam Ediyor, Dava Önem Taşıyor

Genel olarak son zamanlarda altcoin’ler için sürmekte olan olumlu havaya Ripple’ın kripto birimi olan XRP de özellikle son iki gündür katılım gösterdi.

] }

Genel olarak son zamanlarda altcoin’ler için sürmekte olan olumlu havaya Ripple’ın kripto birimi olan XRP de özellikle son iki gündür katılım gösterdi. XRP fiyatı son günlerde yaşadığı yükseliş ivmesi ile yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Son hareketlerine bakıldığında uzun süredir yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardığı görülen XRP için ise bu durumun devam edip etmeyeceğine yönelik özellikle bugün görülecek olan SEC davası büyük önem taşıyor. 24 Mart tarihinde 0,4521 dolar bandında olan XRP geçen iki haftada 0,9448 dolar bandına geldi ve fiyatını da 1 dolar bandına yaklaştırmış oldu. Özellikle XRP için kritik bir aşama olarak kabul edilen 1 dolar bandının aşılması halinde de fiyatın yükselişinin devam etmesi bekleniyor.

XRP İçin SEC Davası Önem Taşıyor

Halihazırda güne 0,8906 dolar seviyesinden giriş yapmış olan XRP için ise bugün görüşülecek olan SEC davası önem taşıyor. Bir süredir Ripple ve SEC arasında devam etmekte olan davadan Ripple aleyhine bir karar çıkması halinde bu durumun XRP fiyatları üzerinde olumsuz etkiye neden olacağı tahmin ediliyor.

Ancak davadan olumsuz bir sonuç çıkmaması halinde XRP yükselişine devam etmesi durumunda ilk büyük direnç seviyesini 1,0292 dolar bandında görebilecek. Bu seviyenin aşılması halinde ise öncelikle 1,20 dolar seviyesi, hemen ardından ise 1,44 dolar seviyeleri birimin önemli destek seviyeleri bulması açısından önem taşıyor. En kötü durum ise düşüşler kapsamında XRP’nin 0,50 dolar bandına gerilemesi olarak görülüyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu