Ripple (XRP) Haberleri

XRP Bir Kez Daha Çakıldı: XRP Cephesinde Yeni Gelişmeler Neler?

Coinbase ve OKCoin Borsaları XRP İşlemlerini Durdurdu!

] }

SEC davası sonrasında Ripple cephesinde yaşanan olumsuz gelişmeler hız kesmeden sürüyor. Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu geçtiğimiz günler XRP aracılığı ile 1.3 milyar değerinde kayıt dışı menkul satışı yapmaktan dolayı Ripple’yi suçlamıştı. Bu suçlama üzerinden çok geçmeden dava açılmıştı. Açılan dava XRP’nin adeta sonunu getirdi. XRP kötü gidişatını sürdürürken, darbe üzerine darbe almaya devam ediyor.

Coinbase ve OKCoin Borsaları XRP İşlemlerini Durdurdu!

Dava açılması sonrasında birçok borsa ve şirket, Ripple işlemlerini durduğunu açıklamıştır. Bir haberde Coinbase ve OKCoin cephesinden geldi. OKCoin dün itibariyle XRP’ye dair para yatırma ve benzeri tüm işlemleri askıya alacağını duyurdu. Borsa dün gün içerisinde yapmış olduğu açıklamada, askıya alma işleminin 4 Ocak 2021 itibariyle gerçekleştireceğini duyurdu. Borsa bu tarih itibariyle artık XRP işlemleri yapmayacak.

Bu açıklama üzerinden çok geçmeden diğer bir açıklama Coinbase borsasından geldi. Coinbase 19 Ocak 2021 yılında Türkiye saatiyle tam olarak 21:00’de tüm XRP işlemlerini askıya almış olacak. Bu hamle sonrasında Coinbase XRP işlemlerini bırakan en büyük borsa oldu. Ek olarak bu borsa Ripple destekli olan Spark Token airdrop’una olumsuz bir yansıma olmayacağını da belirtiyor. XRP bu olumsuz haberlerden bir darbe daha alarak 0.225873 dolara kadar geriledi. XRP fiyatı  ilerleyen dönemlerde hangi seviyeleri bulabileceği ise merak konusu.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu