Ripple (XRP) Haberleri

XRP 1 Dolar Seviyesi Üzerine Çıktı, Yeni Hedef Hangi Seviye?

Ripple XRP yatırımcıları için uzun süredir beklenen 1 dolar bandının üzerine çıkış yaşayarak olumlu bir gelişme gösterdi.

] }

Ripple XRP yatırımcıları için uzun süredir beklenen 1 dolar bandının üzerine çıkış yaşayarak olumlu bir gelişme gösterdi. Analistlere göre bu durum ise XRP için uzun zamandır beklenen fiyat artışına yönelik son derece ayrıcalıklı bir gelişme olarak öne çıkıyor.

6 Nisan tarihinde 1,11 dolar bandına ulaşarak uzun bir zaman sonra hedeflediği 1 dolar seviyesine ulaşmayı başaran XRP bu seviyede tutunamamış ve düzeltme yaşayarak 0,90 dolar bandına çekilmişti. Ancak XRP düzeltme sonrasında tekrar yükselme ivmesi gösterdi ve önemli bir performans sergileyerek fiyatını tekrar 1 dolar seviyesine taşıdı. Bu durum için özellikle geçen günlerde SEC davası kapsamında Ripple lehine alınan kararın etkili olduğu düşünülüyor.

Dava Sonrasında Yükselişe Geçti

Ripple XRP bir süredir SEC ile süren davası sonucunda kan kaybediyordu. SEC’in Ripple’a menkul satış yaptığı gerekçesi ile geçen Aralık ayında dava açması sonrasında XRP fiyatlarında şok düşüşler yaşanmış ve fiyatlar 0,17 dolar seviyesine kadar gerileme yaşamıştı.

Bu tarihten itibaren toparlanma evresinde olan XRP’nin ana hedefi en son 2018 yılında gördüğü 1 dolar bandına ulaşmaktı. Birkaç gün önce SEC ile görülen dava sonucunda Ripple lehine kısmi zafer çıkması sonrasında ise fiyat tekrar 1 dolar bandı üzerine çıkmış oldu. Analistlere göre XRP 1 dolar bandını ana destek seviyesi olarak belirlerse yükselişine devam edecek. Olası bir düşüş durumunda ise 0,70 dolar bandına kadar gerileme yaşanabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu